Obserwuj w Google News

Oscary 2021: Pomylono kolejność podczas rozdawania nagród. Widzowie byli zdezorientowani

2 min. czytania
26.04.2021 09:34
Zareaguj Reakcja

Oscary 2021 zostały rozdane, jednak nie obyło się bez kontrowersji. Tegoroczna gala odbyła się w pomniejszonym gronie i w nowej lokalizacji, jednak wprowadzono również zmianę w istotnej kwestii, czyli kolejności przyznawania nagród.

Oscary 2021
fot. Chris Pizzello/AFP/East News

Oscary 2021: Pomylono kolejność podczas rozdawania nagród. Widzowie byli zdezorientowani. 93. gala rozdania Oscarów przechodzi do historii. Przede wszystkim zapamiętamy okrojony skład podczas gali. Niektórzy nominowani nie pojawili się w Los Angeles, a galę oglądali w studiach oscarowych w Nowym Jorku, Paryżu, Londynie oraz Sydney. Samo wydarzenie odbyło się na dworcu kolejowym Union Station. Sporo zamieszania wprowadziła zmiana w kolejności przyznawania nagród. Co się wydarzyło? Zdradzamy poniżej.

Zobacz także:  Oscary 2021: wielcy wygrani tegorocznej gali. Tytuły, które się wyróżniły

Oscary 2021: Pomylono kolejność podczas rozdawania nagród. Widzowie byli zdezorientowani

Oscary 2021 już za nami. 93. rozdanie nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej pod wieloma względami przejdzie do historii. Gala odbyła się w obecnie obowiązującym reżimie sanitarnym, nagrody powędrowały do twórców nieamerykańskiego pochodzenia, a do tego zmieniono kolejność przyznawania statuetki za jedną z najważniejszych kategorii, czyli za "najlepszy film". Zawsze ta kategoria zamykała rozdanie Oscarów, jednak tym razem na finał pozostawiono nagrody dla aktorów pierwszoplanowych

Redakcja poleca

Jako ostatni statuetkę otrzymał zatem Anthony Hopkins za rolę w filmie "Ojciec". Aktor nie był obecny na gali, na telebimie wyświetlono jedynie jego zdjęcie. Co zdaniem wielu zagranicznych dziennikarzy - sprawiło, że gala nie skończyła się z przytupem i czegoś brakowało. Oburzeni byli także widzowie. Jeden z internautów porównał galę do rozdania nagród filmowych.

Oscary 2021: kiedy się odbyła gala?

93. rozdanie Oscarów odbyło w nocy z 25 na 26 kwietnia 2021 roku. Tegoroczna gala różniła się od poprzednich. Głównie ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. W wydarzeniu wzięła ograniczona widownia. Laureaci odebrali nagrody w Union Station w Los Angeles, a część artystyczna miała miejsce w Dolby Theathre.

Zobacz także:  Oscary 2021: kto z Polski dostał Oscara? Polacy, którzy w przeszłości otrzymali nagrodę

Aktorzy, którzy nigdy nie dostali Oscara. Kto czeka na statuetkę?

RadioZET.pl/Independent.co.uk

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET