Obserwuj w Google News

Oscary 2021: wielcy wygrani tegorocznej gali. Tytuły, które się wyróżniły

2 min. czytania
26.04.2021 08:02
Zareaguj Reakcja

Oscary 2021 zostały rozdane. Przyszedł czas na podsumowania - przyglądamy się temu, kto został wielkim wygranym tegorocznej gali. Na pierwszy plan wysuwa się kilka tytułów. O jakich produkcjach mowa? Zdradzamy poniżej.

Oscary 2021
fot. Shutterstock

Oscary 2021: wielcy wygrani tegorocznej gali. Zgodnie z przewidywaniami, "Nomadland" w reżyserii Chloe Zhao, został doceniony przez Amerykańską Akademię Filmową. Które jeszcze tytuły otrzymały kilka statuetek i tym samym przeszły do historii Oscarów 2021 jako wielcy wygrani? Poniżej zdradzamy szczegóły.

Zobacz także:  Oscary 2021: WYNIKI. Kto wygrał i dostał statuetkę? [LISTA ZWYCIĘZCÓW, LAUREACI]

Oscary 2021: wielcy wygrani tegorocznej gali. Tytuły, które się wyróżniły

Oscary 2021 zostały rozdane. Tegoroczna gala różniła się od poprzednich ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Na gali pojawiło się o wiele mniej osób, niż zwykle, jednak udało się zachować odświętną stronę Oscarów. Gdy emocje opadły, przyszedł czas na coroczne podsumowania. Kto w tym roku rozbił bank, jeśli chodzi o przyznane statuetki?

Redakcja poleca

Na pierwszy plan wysuwa się kilka tytułów. Przede wszystkim "Nomadland" w reżyserii Chloe Zhao. Produkcja otrzymała Oscary w najważniejszych kategoriach: najlepszy film, najlepsza aktorka pierwszoplanowa dla Frances McDormand oraz najlepszy reżyser dla Chloe Zhao. Co więcej, Zhao przeszła do historii jako druga kobieta z nagrodą za reżyserię i pierwsza reżyserka azjatyckiego pochodzenia, która otrzymała Oscara w tej kategorii.

Kolejne filmy zdobyły po dwie statuetki. Sukcesem może się też pochwalić film "Ojciec" - dwie statuetki w ważnych kategoriach: dla Anthony'ego Hopkinsa jako najlepszego aktora pierwszoplanowego oraz za najlepszy scenariusz adaptowany

Redakcja poleca

Film "Judas and the Black Messiah" również otrzymał dwie statuetki. Oscarem został nagrodzony Daniel Kaluuya w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy oraz tytuł najlepszej piosenki przyznano utworowi "Fight for You" w wykonaniu H.E.R.

"Sound of Metal", choć zachwycił krytyków, nie otrzymał statuetki w najważniejszych kategoriach. Film doceniono jednak za dźwięk i najlepszy montaż. Jeśli chodzi o kostiumy i charakteryzacje to królował film "Ma Rainey: Matka bluesa", jednak Viola Davis i Chadwick Boseman nie zostali nagrodzeni statuetką. Natomiast film "Mank" miał najlepszą scenografię oraz zdjęcia.

Na wyróżnienie zasługuje też najnowsza produkcja Pixara, czyli film animowany o tytule "Co w duszy gra". Produkcja zgarnęła dwie statuetki. Za najlepszy pełnometrażowy film animowany oraz za najlepszą muzykę oryginalną.

Oscary 2021: jak wyglądała tegoroczna gala?

Oscary 2021 zostały rozdane z 25 na 26 kwietnia 2021 roku. W wydarzeniu wzięła ograniczona widownia. Laureaci odebrali nagrody w Union Station w Los Angeles, a część artystyczna miała miejsce w Dolby Theathre.

Zobacz także:  Oscary 2021: Glenn Close ożywiła tańcem nudną galę i została bohaterką internetu [WIDEO]

Aktorzy, którzy nigdy nie dostali Oscara. Kto czeka na statuetkę?

RadioZET.pl

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET