Obserwuj w Google News

„Ludzie i bogowie” – odcinek 6 "Śmierć i medycyna" – streszczenie [18.10]

2 min. czytania
06.10.2020 14:46
Zareaguj Reakcja

„Ludzie i bogowie” to nowy historyczny serial Telewizji Polskiej, który szturmem zaskarbił sobie serca polskich widzów. Kolejne odcinki, emitowanej co niedziela produkcji, zaskakują zwrotami akcji oraz interesującym oddanie realiów wojennych. Wiemy już, co wydarzy się w najbliższym odcinku. Gdzie i kiedy oglądać 6. odcinek serialu „Ludzie i Bogowie”?

„Ludzie i bogowie” – odcinek 6 "Śmierć i medycyna" – streszczenie [18.10]
fot. materiały prasowe TVP

„Ludzie i bogowie” – streszczenie 6. odcinka nowego popularnego serialu TVP. Wiemy, co wydarzy się w nowym serialu historycznym, opowiadającym o żołnierzach Armii Krajowej.

„Ludzie i bogowie” - odcinek 5 - streszczenie. Do akcji wkraczają Trzej Muszkieterowie [11.10]

„Ludzie i bogowie”, odcinek 6 – streszczenie odcinka

Streszczenie 6. odcinka serialu „Ludzie i bogowie” prezentuje się następująco: 

Zapada wyrok w sprawie doktora Jana Nawrotnego, podwójnego agenta, który wydał już wielu szpiegów w ręce Gestapo.

Gdy pierwsza akcja patrolu Pazur kończy się niepowodzeniem, Bella wpada na nowy śmiały plan. Wybierze się z Dagerem na przyjęcie u gubernatora Fischera i tam zdobędzie adres lekarza. W wyniku tych działań członkowie podziemia porywają ochroniarza Nawrotnego. Dowiadują się od niego, gdzie mieszka kochanka zdrajcy i jaki jest ich tajemny sygnał. Dager i Onyks jadą do lokum i szantażują mężczyznę. Obiecują darować mu życie, w zamian za przekazanie nazwisk agentów, których aktualnie rozpracowuje.

W tym czasie pani Łokiektowa odwiedza rodzinę Komanów. Jest załamana, gdyż przychodzi z wyjątkowo smutną nowiną – z Wisły wyłowiono ciało jej męża. Kobieta nie wie co ma teraz zrobić.

Do mieszkania Bronki bez zapowiedzi wpada Onyks. Zauważa, że synek kobiety jest w ciężkim stanie. Obiecuje pomóc chłopcu, potajemnie załatwiając jakieś leki.

Gdy Zander zjawia się w „Akwarium” prawie rozpoznaje Różę. Kobiecie udaje się jednak zbiec z budynku przez labirynt korytarzy na zapleczu. Było jednak blisko. Tak blisko, że gdy Waga dowiaduje się o całej sprawie, prosi kobietę, by zrezygnowała z pracy w kawiarni.

„Ludzie i bogowie”, odcinek 5 – gdzie i kiedy oglądać?

5. odcinek serialu „Ludzie i bogowie”, zatytułowany „” dostępny będzie na antenie TVP1 już w niedzielę 11 października o godzinie 20.15. Nowe odcinki są też dostępne na platformie streamingowej VOD.TVP.PL.

Czytaj także:  Szczepan Twardoch zagra w ekranizacji swojej powieści "Król". Jest zdjęcie.