Obserwuj w Google News

„Ludzie i bogowie” - odcinek 5 - streszczenie. Do akcji wkraczają Trzej Muszkieterowie [11.10]

2 min. czytania
29.09.2020 15:36
Zareaguj Reakcja

„Ludzie i bogowie” to nowy historyczny serial Telewizji Polskiej, który szturmem zaskarbił sobie serca polskich widzów. Kolejne odcinki, emitowanej co niedziela produkcji, zaskakują zwrotami akcji oraz interesującym oddanie realiów wojennych. Wiemy już, co wydarzy się w najbliższym odcinku. Gdzie i kiedy oglądać 5. odcinek serialu „Ludzie i Bogowie”?

Ludzie i bogowie, TVP
fot. materiały prasowe TVP

„Ludzie i bogowie” – streszczenie 5. odcinka nowego popularnego serialu TVP. Wiemy, co wydarzy się w nowym serialu historycznym, opowiadającym o żołnierzach Armii Krajowej.

„Ludzie i bogowie” - odcinek 4 - streszczenie. Znaleziono szpiega. Czy czeka go śmierć? [04.10]

„Ludzie i bogowie”, odcinek 5 – streszczenie odcinka

Streszczenie 5. odcinka serialu „Ludzie i bogowie” prezentuje się następująco: 

Dager ma za zadanie sprowadzić z Łomianek trzech braci, którzy są fanami prozy Aleksandra Dumasa. Ich pseudonimy to bowiem: Atos, Portos i Aramis. Kiedy jednak Dager dojeżdża do Łomianek, panowie biorą go za kripowca i niemal od razu obezwładniają. Następnie kneblują i wywożą do lasu z zamiarem zabicia. Konspirator cudem ucieka z życiem. 

Misją, którą dowództwo powierzyło Dagerowi i „Muszkieterom” to zlikwidowania Bodyna, kapitana rezerwy, który miał przejść na stronę niemiecką we wrześniu 1939 roku. Dager postanawia wykonać misje, a dla niepoznaki i zachowania pozorów, wplątać w akcję Jadwigę. Sęk tkwi w tym, że dziewczyna myśli, że idzie na randkę. Nie jest więc gotowa na tajną misję. Gdy tuż przed akcją dowiaduje się o planach mężczyzny, panikuje i niweczy plany, płosząc Bodyna. Atos, który trafił jednak do Warszawy, decyduje się kontynuować misję, wbrew wyraźnym rozkazom z góry.

„Ludzie i bogowie”, odcinek 5 – gdzie i kiedy oglądać? 

5. odcinek serialu „Ludzie i bogowie”, zatytułowany „” dostępny będzie na antenie TVP1 już w niedzielę 11 października o godzinie 20.15. Nowe odcinki są też dostępne na platformie streamingowej VOD.TVP.PL.

Czytaj także:  "Ludzie i bogowie": nowy serial w TVP. O czym jest i kiedy można go oglądać?