Obserwuj w Google News

Tym zdjęciem Maradony i Pelego zachwycał się świat. Wspominamy legendę futbolu [WIDEO]

1 min. czytania
30.12.2022 14:05

Nie żyje Pele. Legenda futbolu i trzykrotny mistrz świata zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 82 lat. W trakcie piątkowego „Dzień Dobry Bardzo” nie mogliśmy nie wspomnieć o wybitnym brazylijskim piłkarzu. Marek Starybrat i Mateusz Ligęza porozmawiali m.in. o słynnym zdjęciu Pelego i Maradony, które zachwyciło kiedyś cały świat.

Pele
fot. Radio ZET, Bartosz KRUPA/East News

Pele nie żyje. Informacja o śmierci legendarnego piłkarza zasmuciła cały świat sportu i nie tylko. Wybitną postać pożegnali w mediach społecznościowych m.in. Robert Lewandowski, Lionel Messi, Kylian Mbappe czy Cristiano Ronaldo. Również w Radiu ZET postanowiliśmy pożegnać Brazylijczyka.

Sędzia Szymon Marciniak w Radiu ZET: "W przyszłości wystartuję na prezesa PZPN"

Dzień Dobry Bardzo: Marek Starybrat i Mateusz Ligęza wspominają Pelego [WIDEO]

Marek Starybrat i Mateusz Ligęza nie mogli nie odnieść się do osiągnięcia Pelego, o którym wielu dzisiejszych piłkarzy może jedynie pomarzyć. Brazylijczyk był jedynym trzykrotnym mistrzem świata w piłce nożnej.

 To niesamowite, że nikomu nie udało się tego powtórzyć – mówi Marek Starybrat.

I myślę, że może już się nie powtórzyć, dlatego, iż wszystko to, co zrobił Pele, później powtarzali Maradona, Cristiano Ronaldo, Messi. Ale to on był pierwszy. Nawet jeśli drodzy słuchacze spojrzycie sobie na kompilacje zagrań na Youtube, to zobaczycie, że Pele zrobił to pierwszy. Kilkadziesiąt lat temu. Oni tylko go kopiowali – przyznaje nasz dziennikarz sportowy.

Ekipa Radia ZET nawiązała również do pamiętnej fotografii Pelego i Diego Maradony, którą zrobiono pod koniec lat siedemdziesiątych. O jakim zdjęciu mowa? Zobaczcie wideo.