Obserwuj w Google News

Robert Górski zachwycony Polakami na mundialu? „Należy nam się nagroda fair play”

2 min. czytania
02.01.2023 15:09
Zareaguj Reakcja

Robert Górski pojawił się w „Nie mam pytań” i podsumował razem z Szymonem Majewskim 2022 rok. Podczas wielkiego podsumowania ostatnich miesięcy nie mogło zabraknąć m.in. rozmowy na temat występu Polaków na mundialu. Okazuje się, że gość Radia ZET znalazł kilka pozytywów naszej obecności w Katarze.

Robert Górski Szymon Majewski Radio ZET
fot. Radio ZET

Robert Górski był pierwszym gościem „Nie mam pytań” w 2023 roku. Słynny artysta kabaretowy wspólnie z Szymonem Majewskim podsumował ostatnie 12 miesięcy. Panowie nie przeszli obojętnie obok trwającej wojny w Ukrainie, informacji o końcu Jacka Kurskiego w TVP, wybuchu granatnika w Komendzie Głównej Policji czy wyznania Edyty Górniak, która ma rzekomo być na Ziemi już od 4000 lat. Odnieśli się również do występu reprezentacji Polski na mundialu.

Finał akcji "Serce". Ponad 42 tys. złotych na rehabilitację podopiecznych Fundacji Radia ZET

Robert Górski zachwycony Polakami na mundialu? „Należy nam się nagroda fair play”

Robert Górski przyznał w Radiu ZET, że nie jest fanem gry polskich piłkarzy. Śledził jednak zmagania naszej reprezentacji w Katarze.

 Byłem zmuszony oglądać mecz inauguracyjny, bo myślisz sobie, że coś się stanie. A potem patrzysz i widzisz, że coraz bardziej nic się nie stało. Przynajmniej tyle, że obejrzałem najgorszy mecz mistrzostw – mówi Górski o spotkaniu Polska-Meksyk.
Podsumowując występ Polaków w Katarze, Szymon Majewski i jego gość starali się znaleźć trochę pozytywów. Udało im się.

Mamy jednak sukces. Zagraliśmy najgorszy mecz, ale jednocześnie doprowadziliśmy Francję i Argentynę do finału – powiedział Szymon.

Redakcja poleca

W jakiejś klasyfikacji mamy trzecie miejsce, a być może nawet ocieramy się o srebro, bo w końcu wygraliśmy z Arabią Saudyjską, która pokonała Argentynę. Całe to zamieszanie nieoczekiwanie wykorzystał sędzia Szymon Marciniak – dodał Robert Górski.

 On wygrał te mistrzostwa. (…) To nasza kadra pozwoliła mu na to. Gdyby Polacy byli w finale, nie mógłby sędziować tego meczu. Więc to kolejna taka sytuacja, że piłkarze może trochę ustąpili.

 Należy się co najmniej nagroda fair play. Za to, że wzięli na swoje barki najgorszy mecz mundialu, że utorowali drogę do sukcesu dwóm drużynom, które pewnie bez tego niewiele osiągnęłyby. No i utorowali też drogę sędziemu Marciniakowi. Hmm… może rzeczywiście trochę zbyt krytycznie podchodzimy. Może tego Michniewicza jeszcze przeprosić… – stwierdził gość „Nie mam pytań”.

Pełna rozmowa Szymona Majewskiego z Robertem Górskim: