Obserwuj w Google News

Gwiazdor Eurowizji powraca. Premiera „Boys Don’t Cry” Mikolasa Josefa w Radiu ZET

2 min. czytania
28.03.2023 09:50
Zareaguj Reakcja

Mikolas Josef to czeski wokalista, który zachwycił Europę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 utworem „Lie To Me”. Po blisko trzyletniej przerwie powraca z nowym singlem „Boys Don’t Cry” zapowiadającym jego debiutancki album. Premiera w Radiu ZET już we wtorek po godz. 20:00.

Mikolas Josef
fot. mat. prasowe

Mikolas Josef podbił serca polskich słuchaczy m.in. przebojem „Acapella”. Międzynarodowa kariera czeskiego artysty rozpoczęła się dzięki świetnemu występowi na Eurowizji 2016, gdzie zajął wysokie 6. miejsce, co jest najlepszym wynikiem Czech w historii startów w konkursie. Teraz 27-latek powraca z zupełnie nową piosenką.

Redakcja poleca

Mikolas Josef – „Boys Don’t Cry”. Premiera singla w Radiu ZET

Mikolas Josef przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty. Jego pierwszą zapowiedzią jest singiel „Boys Don’t Cry”, który wokalista stworzył z pięciokrotnym zdobywcą Grammy Chrisem Lord-Alge producentem Robem Grimaldim opowiedzialnym m.in. za przebój BTS „Butter”.

Numer opowiada o znalezieniu siły poprzez akceptację swojej wrażliwości i nabranie pewności siebie, kiedy wreszcie czujesz, że możesz być w pełni sobą - bez strachu przed osądem ze strony innych. Pojawiający się w utworze związek, który się rozpadł jest metaforą tego, jak społeczeństwo postrzega mężczyzn i męskość. Refren zawiera sarkastyczną, przewrotną wersję powiedzenia „boys don’t cry“ („chłopaki nie płaczą“) – „boys don’t cry so I’m not crying, learned to hide the tears inside me” („chłopaki nie płaczą, więc nie płaczę, nauczyłem się ukrywać łzy“) – mówi Mikolas.

„Boys Don’t Cry” promuje oficjalny teledysk. Jak przyznaje sam artysta, to jego ulubiony i zdecydowanie najlepszy wideoklip w dotychczasowej karierze. Wideo jest hołdem dla jego idoli z dziecińśtwa, czyli m.in.: Jamesa Browna, Michaela Jacksona i Elvisa. O tym jak powstawał teledysk fani Josefa dowiedzą się z serii dokumentów, która pojawi się w serwisie YouTube 3 kwietnia.