Obserwuj w Google News

Ed Sheeran, PNAU & Khalid, Drenchill. Nowości w Radiu ZET, których nie możesz przegapić

2 min. czytania
24.03.2023 15:13
Zareaguj Reakcja

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi i najlepszymi przebojami? Słuchaj Radia ZET. Specjalnie dla naszych słuchaczy przygotowaliśmy najgorętsze muzyczne nowości. Zupełnie nowy singiel Eda Sheerana, nawiązujący do brzmienia lat osiemdziesiątych utwór PNAU & Khalida i nowa wersja kultowego klubowego hitu, którą stworzył Drenchill.

Pnau Khalid
fot. mat. prasowe

Ed Sheeran – „Eyes Closed”

Ed Sheeran nie może uwolnić się od smutku. Autor wielu przebojów powrócił z najnowszym singlem „Eyes Closed”, którym oddaje hołd swojemu zmarłemu w 2022 roku przyjacielowi, Jamalowi Edwardsowi.

Ta piosenka jest o utracie kogoś bliskiego, o tym, jak za każdym razem, gdy wychodzisz, oczekujesz, że po prostu na niego wpadniesz, a wszystko przypomina ci o nim i o rzeczach, które robiliście razem. Czasami musisz wyjść poza rzeczywistość, żeby odciąć się od bólu po tej stracie, ale pewne rzeczy sprawiają, że nie możesz o tym zapomnieć.

Utwór zapowiada zupełnie nowy album Eda Sheerana zatytułowany „-” (Subtract). Płyta ukaże się już 5 maja.

PNAU / Khalid – „The Hard Way”

Grupa PNAU łączy siły z amerykańskim wokalistą Khalidem, który zasłynął m.in. z hitu „Lovely” nagranym razem z Billie Eilish.

Australijczycy, znani ze współpracy z Eltonem Johnem i Duą Lipą przy „Cold Heart”, w najnowszym singlu „The Hard Way” prezentują mieszankę nowoczesnego brzmienia z synthpopowymi dźwiękami rodem z lat osiemdziesiątych.

Khalid komentuje piosenkę: Jest po prostu niesamowita: poprawia nastrój, ale jej tekst ma w sobie coś melancholijnego, słodko-gorzkiego. To właśnie dlatego tekst wydaje się tak rozdzierająco smutny, jednak słuchając jej, nie można powstrzymać się od uśmiechu. To mój ulubiony rodzaj piosenek - chodzące sprzeczności”.

Drenchill – „Starlight”

Drenchill to popularny portugalski DJ i producent, którego nowa wersja przeboju „Freed From Desire” stała się absolutnym hitem w Polsce, pokrywając się czterokrotną platyną.

Tym razem zaprosił do współpracy holenderskiego wokalistę, Jorika Burema. „Starlight” to nowa odsłona „Ecuador” Sash!, kultowego klubowego przeboju lat dziewięćdziesiątych.