Obserwuj w Google News

Dawid Tyszkowski: „Zawsze łatwiej mi pisać o sobie i swoich uczuciach”

2 min. czytania
26.05.2023 12:00
Zareaguj Reakcja

Dawid Tyszkowski gościł w Radiu ZET, gdzie razem z Julią Wieniawą opowiedzieli o wspólnym utworze „Nie całuj”. Nie zabrakło również rozmów na temat tworzenia muzyki i planów na przyszłość. Dawid Tyszkowski zaprezentował właśnie nowy singiel.

Dawid Tyszkowski
fot. mat. prasowe / Zuza Sosnowska

Julia Wieniawa i Dawid Tyszkowski byli gośćmi podcastu „To się nagrywa”. W trakcie wizyty młody wokalista opowiedział m.in. o ich wspólnym singlu, a także zakończonej ostatnio trasie koncertowej. Zdradził też kulisy tworzenia debiutanckiej płyty, którą zapowiada wydany właśnie singiel „Kiedy wrócisz”.

Redakcja poleca

Dawid Tyszkowski w Radiu ZET: „Zawsze łatwiej mi pisać o sobie i swoich uczuciach”

Dawid Tyszkowski zachwycił słuchaczy EP-ką „Nadal nie śpię”, z której pochodzą świetnie przyjęte utwory „Koszulka” czy „Tlen”. Piosenkarz zakończył właśnie swoją pierwszą solową trasę koncertową.

Zagraliśmy właśnie ostatni koncert w Poznaniu. Pierwszy koncert w tym mieście graliśmy rok temu. To było super uczucie. Pamiętam jak widzieliśmy piętnaście, dwadzieścia losowych osób pod sceną, a wczoraj graliśmy na pełnej sali. Ludzie tak śpiewali.

W podcaście Magdy Barczyk artysta opowiedział o tworzeniu debiutanckiego albumu, który ukaże się już jesienią tego roku. Po raz kolejny Tyszkowski zaprosił do współpracy Patricka The Pana, mającego na koncie wspólne utwory m.in. z Dawidem Podsiadłą, Darią Zawiałow i Ralphem Kaminskim.

 Bardzo dobrze nam się pracowała przy EP-ce, więc postanowiliśmy, że nie ma co tego zmieniać. Świetnie się dogadujemy. Płyta powstaje w ten sam sposób. Cały czas pracujemy nad nowym materiałem.

Redakcja poleca

Jak Dawid Tyszkowski tworzy utwory? Nie ukrywa, że dużo łatwiej przychodzi mu pisanie tekstów opartych o własne doświadczenia.

 To, co się przeżyło, jest łatwiej opisać niż to, co się obserwuje. Dla mnie zawsze jest łatwiej pisać o sobie, o swoich uczuciach, ale najfajniej wychodzi to, kiedy udaje się opisać coś trochę uniwersalnego, żeby mimo wszystko każdy mógł odnaleźć w tym trochę siebie.

Piosenkarz nie może się już doczekać występów z nowymi utworami: „Chciałbym już grać nowe rzeczy. Zawsze bardzo emocjonalnie podchodzę do tekstów i numerów. Ciężko się po prostu czasami przeżywa na nowo te wszystkie emocje podczas koncertu. Fajnie byłoby już grać jakieś bardziej aktualne rzeczy”.

Najnowszy singiel „Kiedy wrócisz” zapowiada debiutancką płytę długogrającą artysty.

Pełna rozmowa z Dawidem Tyszkowskim i Julią Wieniawą w podcaście „To się nagrywa” dostępna jest poniżej: