Obserwuj w Google News

„Jestem mega zadowolona”. Daria Zawiałow wróciła z nowym singlem. Kiedy płyta?

2 min. czytania
12.05.2023 14:24
Zareaguj Reakcja

Daria Zawiałow zaprezentowała w Radiu ZET nowy singiel „FIFI HOLLYWOOD”, który jest pierwszą zapowiedzią kolejnej płyty. Jak zdradziła na naszej antenie piosenkarka, po raz pierwszy tworzyła krążek z popularnym producentem, Bartoszem Dziedzicem. – Nie mogę uwierzyć, że jest to już album numer cztery – mówi Daria.

Daria Zawiałow Radio ZET
fot. Radio ZET

Daria Zawiałow wróciła po krótkiej przerwie z zupełnie nowym singlem „FIFI HOLLYWOOD”. W piątkowe popołudnie utwór usłyszeli premierowo także słuchacze Radia ZET. Podczas wizyty w programie „Chwytaj dzień” wokalistka opowiedziała o krótkim urlopie od kariery i nadchodzącej płycie.

Redakcja poleca

Daria Zawiałow w Radiu ZET z nowym singlem „FIFI HOLLYWOOD”. Kiedy premiera albumu?

Po bardzo intensywnym okresie koncertowym, związanym z promocją ostatniego albumu „Wojny i noce”, Daria Zawiałow zrobiła sobie krótką przerwę. Wkrótce wróciła jednak do studia, gdzie narodziła się jej najnowsza, eteryczna odsłona.

 Podczas tego czasu zamknęłam się w studiu i po prostu tworzyłam. (…) Byłam na krótkim urlopie. Naładowałam baterie. Przede wszystkim musiałam trochę odpocząć od koncertowania, bo jednak jak się gra sto koncertów rocznie, to można być troszeczkę zmęczonym. Już odpoczęłam. Jestem zwarta i gotowa do działania – wyznaje artystka w Radiu ZET.

„FIFI HOLLYWOOD” to pierwsza zapowiedź czwartego albumu Darii Zawiałow. Piosenkarka potwierdziła na naszej antenie, że płyta ukaże się jesienią tego roku.

Nad nowymi utworami pracowała z producentem Bartoszem Dziedzicem, odpowiedzialnym m.in. za krążki „Granda” Brodki czy „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadły. To pierwszy raz, kiedy Zawiałow zaprosiła do pracy nad solowym materiałem innego producenta niż swojego przyjaciela, Michała Kusha.

Po wielu, wielu latach współpracy z Michałem Kushem, moim wieloletnim przyjacielem i producentem, musiałam zadać sobie pytanie, czy potrafię bez niego. Czy potrafię wyjść spod cieplutkich skrzydeł mojego mentora. Czy będę potrafiła zrobić album i dotrzeć się z nową osobą. Ku mojemu zaskoczeniu weszłam w to, jak w masło. Bartek jest cudowny. Fantastycznie nam się pracowało. Nasze energie się spotkały i skumulowały. Jesteśmy mega zadowoleni.

Redakcja poleca

Daria Zawiałow zapowiada również, że „teksty na nowym albumie będą bardziej wprost, bez owijania w bawełnę i z przymrużeniem oka”. Na swojej czwartej płycie wokalistka chce skupić się na osobistych doświadczeniach i przemyśleniach.

Piosenkarka wystąpi po raz pierwszy po przerwie podczas Orange Warsaw Festival 2023 pod patronatem Radia ZET. Koncert odbędzie się już 3 czerwca. Tego dnia na scenie zobaczymy również Ellie Goulding, Martin Garrix i The 1975.

Zagramy premierowo kilka utworów z nowego albumu – zdradza Daria w Radiu ZET.