Obserwuj w Google News

Gorące nowości w Radiu ZET: Dawid Podsiadło, Shanguy i Michael Schulte & R3HAB

2 min. czytania
09.05.2023 09:44
Zareaguj Reakcja

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi i najlepszymi przebojami? Słuchaj Radia ZET. Czekają na Ciebie na naszej antenie muzyczne nowości od znanego z Konkursu Piosenki Eurowizji Michaela Schulte oraz DJ-a i producenta R3HAB, a także francusko-włoskiego kolektywu Shanguy i Dawida Podsiadły. Nie możesz ich przegapić!

Dawid Podsiadło
fot. mat. prasowe

Nowości w Radiu ZET: Dawid Podsiadło, Shanguy i Michael Schulte & R3HAB

Dawid Podsiadło – „TAZOSy”

„TAZOSy” to kolejny singiel promujący najnowszą płytę Dawida Podsiadły „Lata dwudzieste”. Wokalista zaprasza słuchaczy w melancholijną podróż w przeszłość i wspomina swoje beztroskie dziecięce lata, kiedy wszystko wydawało się dużo prostsze.

W najnowszym singlu nie brakuje więc nawiązań do popularnych w latach dziewięćdziesiątych gadżetów, czyli tytułowych tazosów. Dawid, podobnie jak miliony ówczesnych dzieci, uwielbiało zbierać i bawić się tymi kultowymi krążkami, które przedstawiały często różne postaci z filmów czy bajek.

„Lubiłem grać w Star Wars Tazosy, lubiłem grać, lecz Karol mnie zaskoczył, za wcześnie wstać, na rower wskoczyć, nigdy roweru nie miałem dosyć” – śpiewa Podsiadło w pierwszej zwrotce.

Shanguy – „Creatures Of The Night”

Shanguy cieszy się ogromną popularnością w naszym kraju. Świadczą o tym przeboje, które uwielbiają polscy słuchacze - „La louze”, „King Of The Jungle”, „Kalima Minou” i potrójnie platynowy hit „Désolée (Paris/Paname)”.

Nowy singiel „Creatures Of The Night” to mieszanka funkowych rytmów, popowego wokalu i klasycznych, dance’owych dropów. Grupa określa piosenkę jako muzyczny hymn dla każdego, kto lubi pełne dobrej zabawy wieczory ze znajomymi.

Michael Schulte & R3HAB – „Waterfall”

Niemiecki piosenkarz i autor tekstów Michael Schulte, który podczas Eurowizji 2018 zajął wysokie 4. miejsce, połączył siły z DJ-em i producentem R3HAB w nowym singlu „Waterfall”.

Utwór zapowiada najnowszy album Niemca zatytułowany „Remember Me”. Płyta ukaże się już 29 września.

Cieszę się, że mogę współpracować z takim DJ-em jak R3HAB. „Waterfall” to idealny utwór na wiosnę i lato, jest pozytywny i świetnie się do niego tańczy – mówi Michael Schulte.

Świetnie bawiliśmy się przy tej piosence. To podnosząca na duchu piosenka o płynięciu z prądem i wierze, że bez względu na trudy, najlepsze dopiero przed nami. Mamy nadzieję, że będzie dla was powiewem świeżego powietrza po długiej zimie – dodaje R3HAB.