Obserwuj w Google News

Polscy artyści łączą się w czasie pandemii. Premiera utworu "Wszystko będzie dobrze" w Radiu ZET

Piotr Krajewski
2 min. czytania
01.04.2020 11:02
Zareaguj Reakcja

„Wszystko będzie dobrze” to utwór promujący akcję pod tą samą nazwą, w którą zaangażowali się polscy artyści i Biuro Programu „Niepodległa”. Inicjatywa jest reakcją na trwającą pandemię koronawirusa. Znani muzycy połączyli się w geście jedności i wzajemnego wsparcia w tym trudnym czasie. Radio ZET dołącza do akcji i już po godz. 11:00 nasi słuchacze usłyszą premierowo piosenkę „Wszystko będzie dobrze”.

Wszystko będzie dobrze polscy artyści nagrali utwór w czasie pandemii koronawirusa
fot. mat. prasowe

Solidarność to jedna z najważniejszych wartości międzyludzkich, szczególnie bliska Polakom. W trudnych chwilach potrafimy się zjednoczyć i wspólnie zmierzyć z kryzysem. Biuro Programu „Niepodległa” wraz z gwiazdami polskiej muzyki przygotowało projekt przypominający, że także w czasie pandemii, kiedy towarzyszy nam niepokój, mimo konieczności zachowania fizycznego dystansu, cały czas jesteśmy razem i wspólnie uda nam się przetrwać trudne chwile.

Słowa mają ogromną moc, a ich siła daje nadzieję i mobilizuje nas do walki. Dobrym słowem, drobnym gestem możemy wywołać uśmiech na czyjejś twarzy, sprawić, że dzień, tydzień czy miesiąc staną się lepsze. Niech słowa ubrane w dźwięki staną się muzycznym antidotum na niepokój — wyjaśnia Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”.

wszystko bedzie dobrze
fot. mat. prasowe

Chcemy wesprzeć tym muzycznym akcentem wszystkich, którzy dziś troszczą się o nasze zdrowie — pracowników służb medycznych, ratowników, lekarzy, laborantów, epidemiologów, a także codziennych bezimiennych bohaterów, których praca jest równie ważna: policjantów, pracowników handlu, wolontariuszy, pomagających sobie wzajemnie sąsiadów i tych, którzy po prostu pozostali w domach, konsekwentnie stosując się do zaleceń, by zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii — opowiada Jan Kowalski.

Biuro Programu „Niepodległa” zaprosiło do wyjątkowego projektu muzycznego wykonawców, którzy we wspólnym utworze dodają nam wszystkim otuchy i przypominają, że choć teraz nastał czas próby, to wkrótce wrócimy do normalnego życia.

W utworze „Wszystko będzie dobrze” pojawia się wielu znanych polskich artystów: Wojciech Cugowski, Edyta Golec, Łukasz Golec, Paweł Golec, Natalia Kawalec, Piotr Kupicha (Feel), Halina Mlynkova, Piotr Sołoducha (Enej), zespół TULIA oraz Roksana Węgiel.

Kochani, mamy dla Was muzyczną niespodziankę. Chcemy Was wesprzeć tym, co umiemy najlepiej, czyli słowem i muzyką. Wspólnie z naszymi przyjaciółmi nagraliśmy dla Was piosenkę — mówią bracia Golec.

Autorem słów i muzyki jest Wojciech Byrski, a producentem muzycznym Marcin Kindla.

Miliony ludzi na całym świecie łączy teraz jedno przesłanie: #wszystkobędziedobrze. Choć na co dzień wiele nas różni, w obliczu pandemii musimy pokazać naszą jedność i solidarność. Pokażmy światu, że jesteśmy razem i zaśpiewajmy wspólnie, stawiając muzyczną granicę wirusowi — uwierzmy, że wkrótce #wszystkobędziedobrze — mówią organizatorzy akcji.

Utwór został nagrany i przygotowany zgodnie z wymogami stanu epidemii — każdy z artystów nagrywał swoją partię indywidualnie zgodnie z zaleceniem #zostańwdomu. Zapraszamy wszystkich do pozostania w domach — jeżeli to tylko możliwe — i wspólnego zaśpiewania #wszystkobędziedobrze.

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK