Obserwuj w Google News

Iwona Skwarek zrobiła coming out. Wokalistka zespołu Rebeka wyznała, że jest lesbijką

Piotr Krajewski
2 min. czytania
25.10.2019 12:48
Zareaguj Reakcja

Iwona Skwarek z zespołu Rebeka zrobiła coming out. W najnowszym wywiadzie dla Wysokich Obcasów wokalistka po raz pierwszy publicznie wyznała, że jest lesbijką. Opowiedziała o związku ze swoją dziewczyną i strachu, który często odczuwa w życiu codziennym.

Iwona Skwarek jest lesbijką wokalistka zespołu Rebeka zrobiła coming out
fot. Instagram

Iwona Skwarek jest lesbijką. Wokalistka zespołu Rebeka zrobiła coming out

Iwona Skwarek, wokalistka popularnego zespołu Rebeka, wyznała, że jest homoseksualistką. Artystka zdecydowała się na coming out w najnowszej rozmowie z Wysokimi Obcasami. Po raz pierwszy publicznie poinformowała, iż jest w związku z kobietą.

Członkini electro-popowej grupy Rebeka przyznała, że nie jest jej łatwo w życiu codziennym. Niejednokrotnie odczuwała strach przez bycie lesbijką. Jak sama wyznała, przeżyła wiele nieprzyjemnych sytuacji.

Wracałam z moją dziewczyną z kina i pocałowałam ją na ulicy. Takim bardzo delikatnym buziakiem. Nagle z okna w bloku obok wydarła się na nas jakaś kobieta. Momentalnie spanikowałam, skuliłam się w sobie i jak wróciłam do domu, to cały czas o tym myślałam — zdradziła Iwona Skwarek i opowiedziała kolejną historię: „Kiedy wychodziłyśmy od znajomych i żegnałyśmy się na skrzyżowaniu, dotknęłam jej policzka… Nagle jakiś facet obrócił się i krzyknął: „Wyr****ć was?”.

Iwona Skwarek stworzyła piosenkę o byciu lesbijką. Rebeka — Pocałunek

Wokalistka Rebeki opowiedziała również o tym, jak rodzice zareagowali na jej homoseksualizm. Wyznała im, że jest lesbijką siedemnaście lat temu. Okazało się, że zaprowadzili ją nawet do psychiatry i potrzebowali wiele lat, aby się z tym oswoić.

Kiedyś musiałam uciec z dziewczyną z mojego domu rodzinnego, bo w odwiedziny miała przyjść ciocia, która o nas nie wiedziała. Teraz już wie. Ale jest mi czasem trudno. Mam w sobie strach — dodała.

Przyznała, że chciałaby móc normalnie żyć i nie wstydzić się tego, że ma dziewczynę: „Problematyczne są zwykłe czynności, o których nikt heteroseksualny nie myśli na co dzień. Czasem chwytam ją za rękę i mam nieprzyjemne uczucie, że zaraz ktoś mi zwróci uwagę”.

Wokalista boi się również, jak jej coming out wpłynie na życie zawodowe. Wyznała, że zdarza jej się zastanawiać, w jaki sposób zareagują fani, sponsorzy, promotorzy czy organizatorzy festiwali, na których Rebeka często występuje.

Myślę o świecie, o tym, że chciałabym go zmieniać i mam takie, a nie inne możliwości. Mam platformę — muzykę i słowa, żeby o tym śpiewać — dodała Iwona Skwarek i zdradziła, że stworzyła piosenkę „Pocałunek”, która opowiada o byciu lesbijką.

Nowy utwór zespołu Rebeka ukaże się już w sobotę, 26 października.

RadioZET.pl/wysokieobcasy.pl/PK