Obserwuj w Google News

Zakopower w czwartkowej „Plus +- Minus Liście Radia ZET Extra”. Rozmowa z Karpielem-Bułecką

2 min. czytania
15.12.2022 09:54
Zareaguj Reakcja

Zespół Zakopower wydał właśnie nową, ósmą już płytę „Widzialne | Niewidzialne”. O albumie opowie słuchaczom w czwartkowej „Plus +- Minus Liście Radia ZET Extra” Sebastian Karpiel-Bułecka. Rozmowa z wokalistą i muzykiem już po godz. 21:00.

Sebastian Karpiel Bułecka Zakopower
fot. mat. prasowe

Zakopower podbija obecnie serca słuchaczy przebojem „Chwila”, który promuje wydaną na początku grudnia płytę „Widzialne | Niewidzialne”. Sebastian Karpiel-Bułecka w rozmowie z Marcinem Wojciechowskim zdradzi szczegóły najnowszego albumu.

Plus +- Minus Lista Radia ZET: głosuj na utwór "Chwila" Zakopower

Redakcja poleca

Sebastian-Karpiel Bułecka z Zakopower w Radiu ZET

Na krążku „Widzialne | Niewidzialne” znalazło się 12 utworów, w tym piosenka „Wielkie oczy”, gdzie gościnnie pojawia się Katarzyna Nosowska. Cała płyta powstała we współpracy z Mateuszem Pospieszalskim i jest „metafizyczną podróżą przez czasy i ludzkie losy, opowieścią o przenikaniu się przeszłości z teraźniejszością, świata materialnego z duchowym”.

Ten świat pędzi. Pędzimy i my. Czasem tracimy z oczu to, co najważniejsze. Tymi piosenkami chcemy powiedzieć - zatrzymajmy się na chwilę, spróbujmy dostrzec to, co nienamacalne. Pod warstwą świata materialnego tętni ten duchowy. Można go doświadczyć w przyrodzie, czyimś uśmiechu, w sobie, czy w muzyce... Mam nadzieję, że także tej, którą dla Was stworzyliśmy na albumie „Widzialne | Niewidzialne” – mówi Sebastian Karpiel-Bułecka.

Po raz kolejny Zakopower miesza nowoczesne dźwięki z tradycyjnymi brzmieniami z Podhala. Nawiązania do góralskiego regionu pojawiają się również w szacie graficznej albumu, gdzie wykorzystano zdjęcia Zofii Rydet, wybitnej fotografki, która przez wiele lat fotografowała m.in. mieszkańców i wsie Podhala.