Obserwuj w Google News

Oskar Cyms nową gwiazdą polskiego popu? „Mój kolejny singiel będzie naprawdę mocny”

3 min. czytania
13.12.2022 16:02

Oskar Cyms podbija serca naszych słuchaczy. Wszystko za sprawą singla „Daj mi znać”, który robi furorę i zdobywa coraz więcej fanów. Młody wokalista gościł ostatnio w Radiu ZET, gdzie opowiedział o obiecujących początkach swojej kariery. Zdradził nam również, kiedy ukaże się jego debiutancka płyta. „Nie pamiętam, czy kiedykolwiek byłem szczęśliwszy” – mówi szczerze Oskar Cyms.

Oskar Cyms Radio ZET
fot. Radio ZET

Oskar Cyms zadebiutował z singlem „My Girl”, który zdobył ogromną popularność po tym, jak znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu „365 dni. Ten dzień”. Jeszcze większym sukcesem okazał się utwór „Daj mi znać” – na piosenkę możesz głosować na naszej radiowej liście przebojów.

Redakcja poleca

Oskar Cyms w Radiu ZET. Będzie nową gwiazdą polskiego popu?

„Daj mi znać” to obecnie jedna z najpopularniejszych piosenek wśród polskich słuchaczy. Jeszcze niedawno Oskar Cyms nagrywał covery i publikował je w serwisie YouTube, licząc, że zainteresuje swoim głosem internautów. Dziś 21-latek współpracuje już z najlepszymi polskimi producentami, m.in. duetem Hotel Torino, czyli Patrykiem Kumórem i Dominikiem Buczkowskim. O swoich początkach opowiedział w Radiu ZET.

Muzyka była ze mną od najmłodszych lat. Już wtedy zacząłem tupać do różnych teledysków, które widziałem w telewizorze. To mnie pociągnęło w tę stronę. Potem babcia zaszczepiła we mnie fascynację muzyką. Zacząłem uczęszczać na pierwsze próby chóru kościelnego, bo w moim małym mieście nie było innych możliwość. To była jedyna sposobność, żeby ta muzyka gdzieś się przewijała. Później wstąpiłem do lokalnego chóru. To była ciekawa przygoda. Dużo się nauczyłem - pewności siebie i podstawowych dźwięków.

Ogromny wpływ na artystę miała przeprowadzka do Trójmiasta trzy lata temu:To był okres, w którym się przełamałem i postanowiłem pokazać szerszemu gronu odbiorców, co robię z muzyką. Wstawiłem swój pierwszy filmik na Youtube. To był 2019 roku. Śpiewałem wtedy cover „All of Me”, który spotkał się z bardzo dobrym odbiorem. W 2020 roku zacząłem wrzucać codziennie filmiki na TikToka i to mi bardzo pomogło. Zebrałem tam cudowne grono odbiorców, którzy są ze mną po dziś dzień”.

Redakcja poleca

Jaka muzyka inspiruje piosenkarza? Jak sam przyznaje, słucha bardzo różnej muzyki – od rocka, przez rap, po pop. W jego słuchawkach można usłyszeć m.in. hity Eda Sheerana, Shawna Mendesa, a ostatnio także Lil Nas X, czyli gwiazdę przyszłorocznego Open’er Festival. A co czuł Oskar Cyms, kiedy po raz pierwszy usłyszał swoją piosenkę w radiu?

– To było coś niesamowitego. Trochę dziwne przeżycie. Nie pamiętam, czy kiedykolwiek byłem szczęśliwszy. Coś pięknego. W tym roku kolega mi przypomniał, że jeszcze rok temu moim marzeniem było, aby moja piosenka poleciała w radiu. Wiedziałem, że będzie ciężko doprowadzić to do skutku. A jednak. Jesteśmy teraz w momencie, kiedy „Daj mi znać” jest rozgrywane na okrągło. Jestem ogromnie szczęśliwy.

Oskar Cyms w Radiu ZET o debiutanckiej płycie. Kiedy premiera albumu?

W rozmowie z Radiem ZET wokalista zdradził, że „Daj mi znać” to zapowiedź czegoś więcej. Wielkimi krokami zbliża się debiutancka płyta Oskara Cymsa, a wkrótce słuchacze Radia ZET usłyszą kolejny singiel.

Warto czekać. Mnie osobiście bardzo się podoba. Osobom wokół, którym mogłem go już puścić, też. Kolejny singiel będzie naprawdę mocny – wyznał piosenkarz i zdradził szczegóły pierwszego krążka: Planuję w przyszłym roku wydać płytę. Jeszcze nie zdradzam kiedy. Plany są i zmierzam w tym kierunku”.

Dziękuję pięknie słuchaczom Radia ZET za to, że utwór „Daj mi znać” spotyka się z tak wspaniałym odbiorempodziękował Oskar Cyms.