Obserwuj w Google News

Byliśmy na polskim Machu Picchu. Atrakcja krakowskiej Nowej Huty podbija internet! [FOTO]

2 min. czytania
18.01.2023 16:10
Zareaguj Reakcja

Oto Nowu Hutu, czyli polskie Machu Picchu. Pewne schody zlokalizowane w północno-wschodniej części Krakowa stały się prawdziwym internetowym hitem. Wszystko za sprawą swojego wyglądu. Czy naprawdę na jednym z nowohuckich osiedli można poczuć się jak w najsłynniejszym mieście Inków?

Nowu Hutu polskie Machu Picchu
fot. shutterstock.com, Radio ZET

Nowa Huta doczekała się własnego Machu Picchu? Polski internet żyje obecnie dość zaskakującą... „atrakcją turystyczną”. Odwiedził ją reporter Radia ZET, Przemek Taranek.

Redakcja poleca

Nowu Hutu: byliśmy na polskim Machu Picchu. Atrakcja Krakowa podbija internet [FOTO]

Machu Picchu to jedna z najsłynniejszych atrakcji Peru. Znajdujące się na ponad 2 tysiącach metrów miasto Inków odwiedza rokrocznie setki tysięcy turystów z całego świata.

Okazuje się, że Polacy nie muszą już ruszać na wyprawę w peruwiańskie Andy, ponieważ mamy własne Machu Picchu – nowohuckie schody porośnięte zielonym mchem.

O schodach zrobiło się głośno, kiedy radny Łukasz Gibała wystąpił z interpelacją do prezydenta, domagając się pilnego remontu – wyjaśnia nasz reporter.

Krakowski radny nie jest jednak zachwycony nową atrakcją miasta: „Machu Picchu to ruiny, które mają dobre kilkaset lat, a Jackowi Majchrowskiemu i podległym urzędnikom udało się zapuścić Nową Hutę tak właśnie, jak pozostałości po Inkach w Peru. Trzeba te schody naprawić”.

Czy mieszkańcy Nowej Huty również chcą pozbyć się Nowu Hutu? Zapytał ich o to Przemek Taranek.

„Powinniśmy zrobić nową atrakcję turystyczną. Odpowiednio to wypromować”, „Od dwóch dni to najsłynniejsze schody”, „Przydałby się remont i to taki porządny, żeby była pochylnia dla wózków dziecięcych czy osób niepełnosprawnych”, „Wpisało się to w krajobraz. Ja bym zostawił” – mówią nam sami nowohucianie.

Jak znaleźć polskie Machu Picchu? Wystarczy wpisać „Nowu Hutu” w Google Maps.

Redakcja poleca