Obserwuj w Google News

Matylda Damięcka o ciemnych stronach show-biznesu: „Ten przemysł inaczej potraktuje faceta”

2 min. czytania
08.02.2023 13:28

Matylda Damięcka pojawiła się w audycji Szymona Majewskiego, gdzie nie zabrakło wielu interesujących momentów. W trakcie rozmowy w „Nie mam pytań” aktorka nawiązała do pracy w branży filmowej. Pozwoliła sobie na kilka gorzkich słów na temat funkcjonowania w tym przemyśle.

Matylda Damięcka Radio ZET
fot. Radio ZET

Matylda Damięcka może pochwalić się w ostatnim czasie rolami w głośnych filmach „Apokawixa” i „Noc w przedszkolu”. Aktorka funkcjonuje w branży filmowej od ponad 20 lat i miała okazję brać udział w wielu różnych projektach. Podczas wizyty w Radiu ZET postanowiła opowiedzieć o ciemnych stronach show-biznesu.

O jej rysunkach mówią wszyscy. Matylda Damięcka ma sposób na hejterów: „Odkryłam coś wspaniałego”

Matylda Damięcka w Radiu ZET o ciemnych stronach show-biznesu

Gościni „Nie mam pytań” otworzyła się w rozmowie z Szymonem Majewskim i nawiązała do pracy w branży filmowej. Padły gorzkie słowa.

To kolejna audycja o tym, w jaki sposób industry mówi ci, co masz problematyczne na twarzy albo z ciałem. Ten przemysł trochę inaczej potraktuje faceta. Nazwie aktorkę albo aktora tą problematyczną cechą. Tutaj imię i nazwisko - duża żuchwa. Imię i nazwisko - wory pod oczami. Imię i nazwisko - trzeba inaczej świecić, bo nie ma zarysowanej linii szczęki. To taki szybki odnośnik producencki, że wiesz, z czym się tę osobę je. Taka szufladka.

Redakcja poleca

Okazuje się, że Matylda Damięcka nie ogląda filmów ze swoim udziałem.

Nie oglądam, ponieważ jeszcze nie jestem na tym etapie, w którym potrafię oglądać siebie i swoje rzeczy. Po co mam sobie to robić? Jestem już w zawodzie 27 lat z przerwami. Dokładnie wiem, co chcę. Jeżeli sama sobie nie wierzę, wypowiadając jakąś kwestię, czuję to. Będąc tam, czujesz, czy coś działa, czy nie. Nigdy nie byłam fanem metod pod tytułem: „Dobrze, a teraz weź lustro i zagraj emocje. Sprawdź, jak to wygląda”. Przepraszam, ale bullsh*t. Tak się nie nauczysz tego. Albo to czujesz, albo nie.

Pełna rozmowa z Matyldą Damięcka dostępna jest poniżej: