Obserwuj w Google News

Marcin Dorociński o kulisach pracy z Tomem Cruisem. Jaki jest prywatnie?

3 min. czytania
14.07.2023 14:33
Zareaguj Reakcja

Marcin Dorociński jest jedną z gwiazd dwóch kolejnych części „Mission: Impossible”. Pierwsza z nich trafi na ekrany polskich kin już 14 lipca. W ekskluzywnej rozmowie z Radiem ZET aktor zdradził kulisy pracy z Tom Cruisem. Jak Polak wspomina współpracę z jedną z największych gwiazd Hollywood? Na „Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One” zaprasza Radio ZET.

Marcin Dorociński Tom Cruise
fot. Piotr Molecki/East News, AA/ABACA/Abaca/East News

5 lipca w Warszawie odbyła się uroczysta polska premiera filmu „Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One” w reżyserii Christophera McQuarriego, gdzie możemy oglądać m.in. Marcina Dorocińskiego. Polski aktor opowiedział Radiu ZET o wyjątkowej przygodzie w międzynarodowej produkcji.

Redakcja poleca

Marcin Dorociński zdradza kulisy pracy z Tomem Cruisem. Jaki jest prywatnie?

Marcin Dorociński w filmie „Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One” wciela się w rolę kapitana statku podwodnego. Jak zdradził w rozmowie z Lucyną Płużyczką, na ekranie nie zobaczymy wspólnych scen polskiego aktora z Tomem Cruisiem.

Panowie mieli jednak okazję się poznać i współpracować. Jaki prywatnie jest Tom Cruise?

Bardzo miły człowiek. Bardzo skupiony, wycofany, delikatny o bardzo ładnym uśmiechu. Szczupły, sprężysty i wcale nie taki niski. Bardzo sympatyczny.

Jak Dorociński dostał rolę w „Mission: Impossible”? Zdradził kulisy rozmowy z reżyserem

Marcin Dorociński opowiedział też o sytuacji z planu, kiedy gwiazdor „Top Gun” pojawiał się niespodziewanie i rozmawiał z innymi aktorami. Podpatrywał ich pracę.

Czasami nas zaskakiwał. Wchodził do namiotu, gdzie siedzieliśmy osobno jako załoga okrętu podwodnego i mówił: „Cześć, chłopaki. Oglądałem, co wczoraj zrobiliście. Bardzo mi się to podobało”. Może to było takie amerykańskie, że nie może być inaczej tylko pozytywnie, ale czasami było to coś takiego naprawdę indywidualnego. To zawsze dobrze robi, jak szef, a w tym przypadku to też nasz producent, pochwali.

Polski aktor przyznaje też, że był pod wrażeniem pracy reżysera Christophera McQuarrie'a, który zdobył Oscara za scenariusz do "Podejrzanych" i stworzył kilka poprzednich części "Mission: Impossible". Był też scenarzystą i współproducentem kinowego hitu "Top Gun: Maverick". Dorociński zachwycił się również rozmachem międzynarodowej produkcji, ale nie zauważył wielkich różnic, porównując tworzenie filmów w naszym kraju.

Kręci się tak samo jak w Polsce. Tylko skala jest trochę większa, film trochę więcej kosztuje, więc wszystkiego jest trochę więcej. (…) Bardzo mi się podobało, że Christopher McQuarrie, reżyser i jednocześnie scenarzysta tego filmu, po tych wszystkich sukcesach jest wciąż pełen pasji. (…) To facet, który cały czas wygląda i zachowuje się jak chłopak, który czasami nie wie i się tego nie wstydzi. Jednocześnie wie, że chce zrobić najlepszy film. Ciągle myśli o widzu. Żeby się nie nudził, żeby cały czas był podekscytowany i pod wrażeniem.

Siódma część serii „Mission: Impossible” powraca do kin 14 lipca 2023 roku. Oprócz Toma Cruise’a i Marcina Dorocińskiego, w filmie pojawią się m.in. Rebecca Ferguson, Simon Pegg i Vanessa Kirby.

W dniach 8-9 lipca odbędą się pokazy przedpremierowe filmu w sieciach kin Cinema City, Helios, Multikino. Pozostała lista kin:

 • Jarosław - Kino Na Biegunach
 • Kraków - Kino Pod Baranami
 • Krynica - Jaworzyna Zdrój
 • Nowy Sącz - Sokół
 • Oświęcim - Planet Cinema
 • Połczyn - Goplana
 • Siedlce - NoveKino
 • Suwałki - Cinema Lumiere
 • Warszawa - Kinogram
 • Waszawa - NoveKino Atlantic
 • Wrocław - DCF
 • Wrocław - OH Kino