Obserwuj w Google News

Kajetan Kajetanowicz spisał testament. „Staram się zadbać o moją rodzinę”

2 min. czytania
15.05.2023 13:57
Zareaguj Reakcja

Kajetan Kajetanowicz pojawił się w „Nie mam pytań”. Słynny polski kierowca rajdowy i kilkukrotny mistrz Europy gościł w audycji Szymona Majewskiego, gdzie przybliżył słuchaczom różne historie ze swojego sportowego życia. Zdradził również, że spisał testament.

Kajetan Kajetanowicz Radio ZET
fot. Radio ZET

Kajetan Kajetanowicz to jeden z najwybitniejszych polskich kierowców rajdowych. Może pochwalić się wieloma sukcesami, w tym aż trzykrotnym mistrzostwem Europy i dwukrotnym wicemistrzostwem świata. Specjalnie dla słuchaczy Radia ZET sportowiec opowiedział ze szczegółami o swojej karierze, a także życiu prywatnym.

Redakcja poleca

Kajetan Kajetanowicz spisał testament. „Staram się zadbać o moją rodzinę”

Rajdy samochodowe bez wątpienia należą do najniebezpieczniejszych sportów. Dobrze o tym wie Kajetan Kajetanowicz, który w trakcie swojej kariery niejednokrotnie mierzył się z niebezpiecznymi sytuacjami na trasach.

Gość „Nie mam pytań” nie ukrywa, że rodzina jest dla niego najważniejsza. W związku ze swoim zawodem postanowił zabezpieczyć bliskich.

Mam duży support ze strony rodziny. Wyjeżdżasz z domu i wiesz, że tam wszystko działa i jest uporządkowane. Staram się zadbać o moją rodzinę. Kiedyś wyjeżdżając na rajd, to było kilka lat temu, jeszcze jeżdżąc w Mistrzostwach Europy, spisałem przed sezonem testament. Żeby móc wykonywać swoją pracę najlepiej jak potrafię, ale też wykorzystywać swój umysł, nie chciałem, żeby coś mnie blokowało. Chciałem mieć te sprawy uporządkowane. Do dziś tak zostało. Zdają sobie sprawę, że sport, który uprawiam, jest o podwyższonym ryzyku. Choć tak naprawdę wszędzie może wszystko się wydarzyć. Musimy sobie zdawać z tego sprawę i kochać życie. Jestem człowiekiem, który uwielbia i kocha życie. Bardzo doceniam to, co mam. Moi rodzice mnie chyba tak wychowali. Żeby mieć czystą głową i jechać jak w tym tunelu, to wszystko zaczyna się w moim domu. Wychodząc z niego i zamykając drzwi, muszę wiedzieć, że jest tam wszystko tak, jak trzeba.

Pełna rozmowa z Kajetanem Kajetanowiczem w Radiu ZET dostępna jest poniżej: