Obserwuj w Google News

Laura Bączkiewicz tuż przed Eurowizją Junior 2022. "Nie mogę się doczekać. To moje marzenie"

2 min. czytania
06.12.2022 16:49
Zareaguj Reakcja

Laura Bączkiewicz wystąpi na Eurowizji Junior 2022. Młoda wokalistka zaprezentuje na scenie w Erywaniu utwór „To The Moon”. O czym jest jej piosenka i co 11-latka sądzi o Eurowizji? Z reprezentantką Polski rozmawiała Magdalena Barczyk.

Laura Bączkiewicz
fot. mat. prasowe / junioreurovision.tv / Waldemar Kompała

Laura Bączkiewicz to zaledwie 11-letnia piosenkarka, która dzięki zwycięstwu w „Szansie na sukces” będzie reprezentować Polskę na  Eurowizji Junior 2022. Konkurs odbędzie się już w niedzielę, 11 grudnia w stolicy Armenii, Erywaniu.

Eurowizja Junior 2022 otwarta. Jako która wystąpi Laura Bączkiewicz?

Eurowizja Junior 2022: Laura Bączkiewicz w rozmowie z Radiem ZET

Laura Bączkiewicz jest już w Armenii, gdzie przygotowuje się do niedzielnego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2022, w którym od kilku lat Polska radzi sobie fenomenalnie – w 2018 roku zwycięstwo Roksany Węgiel, w 2019 – Viki Gabor, a w zeszłym roku 2. miejsce Sary James. Co czuje nasza tegoroczna reprezentantka tuż przed występem?

Wiedziałam, po co tam jadę i po co chcę ćwiczyć. Miałam dużo prób, ale jak sobie myślałam, dlaczego to robię, miałam taką motywację. Nie mogę się doczekać, kiedy to w końcu nadejdzie – powiedziała nam Laura i przyznała, że konkurs jest dla niej niezwykle ważny: To moje duże marzenie z dzieciństwa. Nie spodziewałam, że się spełni, a jednak się spełniło. Mega się cieszę. Eurowizja to taka moja mini pasja. Od występu Roksany Węgiel oglądam ją non stop”.

SPEŁNIAMY MARZENIA W RADIU ZET. WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

Redakcja poleca

11-latka wystąpi na Eurowizji Junior 2022 z piosenką „To The Moon”. Jak zdradziła Radiu ZET, utwór „podoba jej się w stu procentach”. Czym dla niej jest tytułowy księżyc?

Chciałabym, żeby ten księżyc był taką wielką kulą do spełniania marzeń. Piosenka opowiada o tym, żeby się nie poddawać. Żeby nie słuchać, co złego mówią o nas inni, tylko spełniać marzenia, bo same się nie spełniają. Trzeba dążyć do nich.

Laura Bączkiewicz ma za sobą już pierwszą próbę przed konkursem. Organizatorzy zaprezentowali zdjęcia z przygotowań młodej Polki.

Czy reprezentantka Polski powalczy o zwycięstwo? Transmisja Eurowizji Junior 2022 już w niedzielę, 11 grudnia o godz. 16:00 na antenach TVP1, TVP Polonia i TVP ABC.