Obserwuj w Google News

O co chodzi z „Bejba”? Blanka zabrała głos ws. słynnego mema. „Cieszy mnie to”

2 min. czytania
10.05.2023 20:55
Zareaguj Reakcja

Radio ZET jest obecne na Eurowizji 2023. W środę w Liverpoolu Magda Barczyk spotkała się z Blanką tuż przed drugim półfinałem. Wokalistka podbija obecnie internet memem „Bejba”. Co więcej, niektórzy zaczęli się nawet zwracać do niej właśnie tym zwrotem. Co na to sama Blanka? Zdradziła słuchaczom Radia ZET.

Blanka Eurowizja 2023 Radio ZET
fot. Radio ZET

Blanka wystąpi na Eurowizji 2023 już w czwartek wieczorem. To właśnie wtedy odbędzie się drugi półfinał z udziałem 16 państw, w tym Polski. Na miejscu obecna jest Magda Barczyk z Radia ZET, która przez najbliższe dni zapewni naszym słuchaczom mnóstwo ciekawych informacji prosto z Liverpoolu.

Radio ZET na Eurowizji 2023. Słuchaj naszych relacji prosto z Liverpoolu

Eurowizja 2023: O co chodzi z „Bejba”? Blanka o memie, który podbija internet

Blanka porozmawiała z Radiem ZET tuż przed próbą jurorską, którą zaplanowano na środowy wieczór. Piosenkarka zaśpiewa na Eurowizji 2023 utwór „Solo”, który stał się niemałym hitem w zagranicznym internecie.

Blanka: „Eurowizja to nie jest tylko konkurs. Chcę jak najlepiej zaprezentować nasz kraj”

Wszystko za sprawą bijącego rekordy popularności mema „Bejba”, z którego w pewnym momencie zaczęła się również śmiać sama wokalistka. Zwrot „Bejba” wziął się od pierwszego słowa w tekście eurowizyjnej piosenki Blanki. Fragment podbił media społecznościowe, a mem dotarł nawet do samych organizatorów Konkursu Piosenki Eurowizji, którzy chętnie używają go przy oficjalnych wpisach z Polką w social mediach.

Redakcja poleca

Co tak naprawdę Blanka myśli o „Bejba”? Pozwoliła sobie na szczery komentarz w rozmowie z Radiem ZET.

Jest mi z tym bardzo dobrze. W momencie, kiedy zaczęło mnie to śmieszyć i bawić, stwierdziłam, że jest to moje i mi się to podoba.

Uczestniczka Eurowizji nie ukrywa, iż cieszy ją zainteresowanie wśród słuchaczy. Jak przyznała Radiu ZET, ma nadzieję, że usłyszy publiczność zgromadzoną w arenie krzyczącą wspólnie głośne „Bejba”.

Blanka wystąpi jako dziewiąta w drugim półfinale Eurowizji 2023 zaplanowanym na czwartek. Start koncertu o godz. 21:00.

Pełna rozmowa z Blanką dostępna jest poniżej: