Obserwuj w Google News

Byliśmy pod domem Kevina! Tak dziś wygląda rezydencja McCallisterów [WIDEO]

2 min. czytania
23.12.2022 15:46
Zareaguj Reakcja

Dom z filmu „Kevin sam w domu” nie przestaje przyciągać tłumów. Mimo upływu czasu produkcja o przygodach młodego McCallistera zachwyca kolejne pokolenia widzów. Jak dziś wygląda dom Kevina? Na miejscu pojawił się nasz korespondent z USA, Daniel Bociąga.

Daniel Bociąga Radio ZET
fot. Radio ZET

Wielu Polaków nie wyobraża sobie świąt bez filmu „ Kevin sam w domu”. Każdego roku kultowa produkcja z 1990 roku z Macaulayem Culkinem w roli głównej przyciąga przed telewizory niemałe tłumy. Także w trakcie najbliższych Świąt Bożego Narodzenia będziemy mogli zobaczyć „Home Alone” w TV – już 24 grudnia o godz. 20:00 film wyemituje tradycyjnie stacja Polsat. Okazuje się, że „Kevina samego w domu” nadal uwielbiają także Amerykanie. Byliśmy pod domem McCallisterów!

Kevin sam w domu: 5 ciekawostek o popularnym filmie świątecznym

Dom Kevina obecnie. Gdzie się znajduje i jak dziś wygląda rezydencja McCallisterów?

Słynny dom z filmu „Kevin sam w domu” znajduje się na przedmieściach Chicago, a dokładniej przy 671 Lincoln Ave – Winnetka, Illinois. I choć od premiery produkcji minęło już ponad 30 lat, przed budynkiem wciąż pojawiają się fani marzący o zobaczeniu rezydencji z bliska.

Szacuje się, że w tygodniu poprzedzającym święta ten dom odwiedza około 5 tysięcy ludzi. Tylko po to, aby przejść chodnikiem, zrobić sobie fotkę i umieścić ją w mediach społecznościowych, a później przy okazji świąt obejrzeć sobie film – relacjonuje Daniel Bociąga.

Redakcja poleca

Jak wyjaśnia korespondent Radia ZET z USA, w 2020 roku pod domem Kevina pojawiło się tak wiele osób, że mieszkająca w nim obecnie rodzina musiała zatrudnić specjalną firmę ochroniarską. Co więcej, film wciąż cieszy się tak dużą popularnością, że w dniu Bożego Narodzenia jedna z ogólnodostępnych amerykańskich stacji telewizyjnych emituje „Kevina”… 24 godziny na dobę!

Nie męczy mnie to. Oglądam go nawet cztery, pięć razy w roku. Kiedy mówię rodzinie, że leci "Kevin sam w domu", wszyscy to oglądamy. Mieszkamy w Los Angeles, więc chcieliśmy tu przyjechać. Moja rodzina tutaj mieszka, ale nigdy nie byłam pod tym domem. Teraz kiedy mam dzieci, pomyślałam, że tutaj przyjedziemy – mówi amerykańska fanka w rozmowie z naszym reporterem.

Jak dziś wygląda dom Kevina? Sami zobaczcie: