Obserwuj w Google News

„TAZOSy”, czyli Dawid Podsiadło wraca do dzieciństwa. Premiera w Radiu ZET

2 min. czytania
04.05.2023 11:17
Zareaguj Reakcja

„TAZOSy” to kolejny singiel promujący najnowszą płytę Dawida Podsiadły „Lata dwudzieste”. W przebojowym utworze wokalista nawiązuje do swojego dzieciństwa i dorastania na przełomie lat dziewięćdziesiątych oraz dwutysięcznych. Jak Dawid wspomina ten czas?

Dawid Podsiadło
fot. mat. prasowe

Dawid Podsiadło zachwycił słuchaczy albumem „Lata dwudzieste”. Świadczą o tym chociażby sukcesy hitów „To co masz ty!” czy „Mori”, w którym wokalista w niezwykle poruszający sposób poruszył temat śmierci, przemijania i niezgody, jaką się czuje w obliczu odejścia bliskiej nam osoby. Pora na kolejny singiel. Tym razem artysta postawił na utwór w zupełnie innym klimacie.

Redakcja poleca

Dawid Podsiadło wraca do dzieciństwa. Nowy singiel „TAZOSy”

Dawid Podsiadło urodził się w Dąbrowie Górniczej w 1993 roku. Jak wyglądało dorastanie na Śląsku? Wokalista wraz z piosenką „TAZOSy” zaprasza słuchaczy w melancholijną podróż w przeszłość i wspomina swoje beztroskie dziecięce lata, kiedy wszystko wydawało się dużo prostsze.

W najnowszym singlu nie brakuje więc nawiązań do popularnych w latach dziewięćdziesiątych gadżetów, czyli tytułowych tazosów. Dawid, podobnie jak miliony ówczesnych dzieci, uwielbiało zbierać i bawić się tymi kultowymi krążkami, które przedstawiały często różne postaci z filmów czy bajek.

„Lubiłem grać w Star Wars Tazosy, lubiłem grać, lecz Karol mnie zaskoczył, za wcześnie wstać, na rower wskoczyć, nigdy roweru nie miałem dosyć” – śpiewa Podsiadło w pierwszej zwrotce.

Kilka miesięcy temu Dawid Podsiadło gościł w Radiu ZET, gdzie opowiedział słuchaczom o swojej najnowszej płycie. Zdradził, że krążek miał nosić zupełnie inny tytuł. Jaki? Szczegóły w poniższym artykule.

>>  Dawid Podsiadło zdradza w Radiu ZET. Jego nowa płyta miała mieć zupełnie inny tytuł!