Obserwuj w Google News

Dawid Kwiatkowski wyznaje miłość Paryżowi. „Czekałem 10 lat, żeby napisać tę piosenkę”

2 min. czytania
18.04.2023 16:43
Zareaguj Reakcja

Dawid Kwiatkowski powrócił z zupełnie nowym singlem „Café de Paris”. Wokalista pojawił się w programie „Dzieje się” Agnieszki Kołodziejskiej, gdzie opowiedział naszym słuchaczom o najnowszym utworze. Co więcej, w najbliższą środę artysta będzie gwiazdą projektu "Dzień z... w Radiu ZET". Z tej okazji zabierze Kołodkę do... Paryża! Słuchaj nas przez cały dzień i spędź niezapomniane chwile z Dawidem!

Dawid Kwiatkowski Radio ZET
fot. Radio ZET

Dawid Kwiatkowski rozpoczyna kolejny etap w swojej karierze. „Café de Paris” to pierwsza zapowiedź następnej płyty. Ostatni album trafił na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce oraz uzyskał status Złotej Płyty, a promujące go przeboje „Bez Ciebie” i „Proste” podbiły serca słuchaczy. Pora na kolejny singiel, który Dawid stworzył z ekipą Hotelu Torino.

SŁUCHAJ RADIA ZET ONLINE

Redakcja poleca

Dawid Kwiatkowski i nowy singiel „Café de Paris”

Dawid Kwiatkowski nie ukrywa, że piosenka „Café de Paris” jest dla niego bardzo ważna. Wszystko dlatego, że stolica Francji zajmuje w jego sercu wyjątkowe miejsce i czuje się tam jak w domu.

 Czekałem 10 lat, żeby napisać piosenkę o Paryżu. Sam do końca nie wiem czemu, skoro ten Paryż jest mi tak bliski od dzieciaka. Miałem chyba 6 lat, kiedy po raz pierwszy odwiedziłem to miasto. Próbowałem ostatnio policzyć. Byłem tam około 40 razy – zdradził w Radiu ZET.

Dawid Kwiatkowski prosto z Paryża. Zaśpiewał „Cafe de Paris” specjalnie dla naszych słuchaczy!

W rozmowie z Agnieszką Kołodziejską artysta wyznał, że Paryż to dla niego szczególne miejsce, ponieważ na co dzień mieszka tam jego brat: "Mój kochany brat Michał wyprowadził się tam od razu po liceum, żeby studiować na Sorbonie. Tam zaczął swoją karierę, a ja jako kochający brat po prostu przyjeżdżałem go wspierać, albo on mnie po prostu zabierał na wakacje. Tak trochę dorastałem w tym Paryżu. Na tych ulicach. Poznając jego przyjaciół Francuzów, obcowałem z tym językiem".

Singiel „Café de Paris” promuje teledysk, który jest opowieścią o tym, jak mogłoby wyglądać życie Dawida Kwiatkowskiego w Paryżu. Okazuje się, że gwiazdor omal nie wyprowadził się do Francji.

 Taki był plan, że po liceum uciekam do Paryża i Michał mnie bierze do siebie. Chciałem otworzyć swoją kawiarnię, gdzie muzykowałbym przy fortepianie. Potoczyło się inaczej i... potoczyło się wspaniale. Nie zamierzam uciec, ale czasami, zwłaszcza jak wysiadam z samolotu, to czuję, że jestem w domu.

To nie koniec atrakcji związanych z Dawidem Kwiatkowskim. Piosenkarz będzie gwiazdą wyjątkowego projektu "Dzień z... w Radiu ZET". Dawid chce spędzić wyjątkowy dzień razem z naszymi słuchaczami. Już w najbliższą środę, 19 kwietnia jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów będzie z Tobą od rana do wieczora – zarówno na naszej antenie, jak i w mediach społecznościowych. Towarzyszyć będzie mu Agnieszka Kołodziejska. Jedno jest pewne. Tego dnia długo nie zapomnisz. Oj, będzie się działo!

Dawid Kwiatkowski
fot. mat. prasowe