Obserwuj w Google News

Daria Zawiałow wspomina trudne początki kariery. „Byłam w kropce”

2 min. czytania
26.10.2023 13:50
Zareaguj Reakcja

Daria Zawiałow jest dziś jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek. Wyprzedane koncerty, wielkie przeboje, platynowe płyty. Początki kariery wokalistki nie wyglądały jednak tak kolorowo. W rozmowie z Marcinem Wojciechowskim wróciła myślami do tamtych czasów.

Daria Zawiałow Radio ZET
fot. Radio ZET

Daria Zawiałow powróciła z nowym albumem „Dziewczyna Pop”, z którego pochodzą hity „FIFI HOLLYWOOD” czy „Z Tobą na chacie”. Jej czwarta płyta pokryła się złotem jeszcze przed oficjalną premierą. Piosenkarka nie może więc narzekać na popularność. Nie zawsze jednak tak było.

Redakcja poleca

Daria Zawiałow wspomina trudne początki kariery. „Byłam w kropce”

Utwór „FIFI HOLLYWOOD” był pierwszą zapowiedzią najnowszego krążka. Wokalistka nie ukrywa, że zaskoczył ją sukces tego utworu. Jak się okazuje, Daria Zawiałow nigdy nie jest pewna, czy jej single podbiją listy przebojów.

– Mam do tego sceptyczne podejście. Nie tworzę muzyki stricte popowej, więc to zawsze trochę loteria z utworem, który wypuszczam. Już się do tego przyzwyczaiłam. Lata praktyki, albo po prostu bardzo długa droga, zanim wydałam „A kysz!”.

Oglądaj

Marcin Wojciechowski zapytał artystkę, czy pamięta czasy, kiedy jej piosenki nie pojawiały się na radiowych antenach tak jak obecnie.

–  Oczywiście, że pamiętam. Mainstreamowe radia mówiły, że pasuję do bardziej offowych, a offowe, że do tych bardziej mainstreamowych. Byłam w kropce, ale ostatecznie jakoś to się potoczyło, że i te i te zaczęły grać. (…) Wspominam to z uśmiechem, bo co, mam płakać? Ciekawa historia. Cała moja droga w tym zawodzie do dnia dzisiejszego jest bardzo ciekawa, może kiedyś coś o tym napiszę… Chociaż nie jestem fanką takich książek. Zależy jakich i zależy kto pisze, ale jakbym miała napisać książkę o sobie, taką autobiografię, to wolałabym chyba napisać tomik poezji. Zostawiam sobie to na przyszłość. Na razie skupiam się na tym, co jest teraz i co będzie w niedalekiej przyszłości.

Pełna rozmowa z Darią Zawiałow w Radiu ZET dostępna jest poniżej:

Nie przegap