Obserwuj w Google News

Tak Blanka skomentowała finał Eurowizji 2023. „8. miejsce w televotingu to dobry wynik”

2 min. czytania
14.05.2023 10:32
Zareaguj Reakcja

Blanka zajęła 19. miejsce w finale Eurowizji 2023. Tuż po ogłoszeniu wyników udzieliła krótkie wywiadu Radiu ZET, w którym na gorąco podzieliła się swoimi wrażeniami. Polka przyznała, że jest bardzo zadowolona. „Mieliśmy 8. miejsce w televotingu. To dobry wynik” – powiedziała Blanka.

Blanka Eurowizja 2023 Radio ZET
fot. Radio ZET

Eurowizję 2023 wygrała Loreen ze Szwecji. Blanka z piosenką „Solo” znalazła się ostatecznie na 19. miejscu, zdobywając 93 punkty. Magda Barczyk z Radia ZET spotkała reprezentantkę Polski tuż po zakończeniu konkursu. Jak Blanka skomentowała wyniki Eurowizji 2023?

Wyniki finału Eurowizji 2023! Zwyciężczyni ZMIOTŁA KONKURENCJĘ. Co z Blanką?

Blanka komentuje wyniki Eurowizji 2023. „8. miejsce w televotingu to dobry wynik”

Wyniki Eurowizji 2023 za nami. W finale wszystkich reprezentantów oceniali jurorzy i widzowie. Ci ostatni przekazali Blance naprawdę dużo punktów. Polska zajęła 8. miejsce w televotingu, zdobywając od widzów 81 punktów. Piosenkarka otrzymała m.in. 12 punktów od Ukrainy, 8 od Irlandii, Litwy i Wielkiej Brytanii, a 7 od Islandii. Co na to reprezentantka Polski?

Czuję się naprawdę dobrze. Usłyszałam właśnie, że mieliśmy 8. miejsce w televotingu, od widzów. To dobry i satysfakcjonujący wynik. Cieszę się, tym bardziej że nie dawano mi szansy na dojście do finału.

Blanka przyznała, że finał Eurowizji 2023 był dla niej spełnieniem marzeń.

To był wspaniały dzień. Spełnienie marzeń. Emocje cały czas jeszcze opadają, więc jestem jeszcze troszeczkę roztrzęsiona. Czuję się naprawdę świetnie. (…) To była wyjątkowa przygoda. Każdy etap tej drogi był czymś nowym. Jestem na rynku muzycznym od niedawna, więc było to dla mnie coś naprawdę ogromnego. Cieszę się, że mogłam to zrobić – wyznała piosenkarka i nawiązała do zwycięstwa Szwecji: „Loreen jest świetna. Też jej kibicowałam. Pokazała pełną klasę. Uważam, że to dobry wybór”.

Reprezentantka Polski zdradziła w Radiu ZET, że nie tylko zaprzyjaźniła się z wieloma uczestnikami, ale też niewykluczone, że już wkrótce nawiąże z nimi współpracę muzyczną. Najpierw Blanka zaprezentuje swój kolejny singiel.

Chcę podziękować każdemu, kto zagłosował, kto mnie wspierał. (…) Na pewno będzie krótki odpoczynek, ale potem od razu back to work. Czekajcie na nowy singiel, który już jest i czeka, aby ujrzeć światło dzienne!

Pełna rozmowa z Blanką dla Radia ZET dostępna jest poniżej: