Obserwuj w Google News

The Rasmus gwiazdą „ZET Akustycznie”. Premiera koncertu w Radiu ZET już 9 listopada

1 min. czytania
09.11.2022 11:11
Zareaguj Reakcja

The Rasmus w „ZET Akustycznie”. Już w środę, 9 listopada po godz. 21:00 na antenie Radia ZET odbędzie się premiera specjalnego mini koncertu. Słynny zespół z Finlandii zaprezentuje wyjątkowe akustyczne wersje swoich hitów. Nie zabraknie m.in. wielkiego przeboju „In The Shadows”.

The Rasmus ZET Akustycznie
fot. Radio ZET

ZET Akustycznie to kultowy już cykl koncertów realizowanych przez Radio ZET. Specjalnie dla naszych słuchaczy zagraniczne i polskie gwiazdy prezentują wyjątkowe, akustyczne wersje swoich najpopularniejszych piosenek, a niekiedy także przygotowują zachwycające covery wielkich hitów.

Redakcja poleca

The Rasmus w „ZET Akustycznie”. Premiera koncertu w Radiu ZET już 9 listopada

The Rasmus kolejną gwiazdą, która pojawi się w „ZET Akustycznie”. Podczas mini koncertu fiński zespół zaśpiewa trzy utwory, w tym wielki hit „In The Shadows” i utwór „Jezebel”. To właśnie z tą drugą piosenką grupa reprezentowała Finlandię w Konkursie Piosenki Eurowizji 2022 w Turynie, gdzie zajęła ostatecznie 21. miejsce.

Zespół The Rasmus powstał w 1994 roku. Rockowy zespół wydał dotąd dziesięć płyt, ale największą popularność przyniósł mu album "Dead Letters" z 2003 roku, który odniósł ogromny sukces również poza Finlandią.

W samej Polsce krążek sprzedał się w ponad 20 tysiącach egzemplarzy, a promujący go singiel "In The Shadows" był przebojem w wielu krajach. Grupa wielokrotnie występowała w naszym kraju.

Hit "In The Shadows" wciąż cieszy się ogromną popularnością. Utwór odsłuchano ponad 140 milionów razy w serwisie Spotify.