Obserwuj w Google News

Prezenter romansował z kolegą z pracy. Wyznał, jak zareagowała żona

2 min. czytania
02.06.2023 23:25

Phillip Schofield, znany brytyjski prezenter, zszokował widzów – pod koniec maja poinformował, że odchodzi z „This Morning”. Był jednym ze współprowadzących. Kilka dni później wyznał, że romansował z młodszym kolegą z pracy. Do wszystkiego przyznał się żonie.

Phillip Schofield
fot. screen Instagram schofe

Phillip Schofield przez ponad 20 lat pojawiał się w „This Morning”. W branży uchodził za jednego z najpopularniejszych prezenterów z wyrobioną marką. Stąd szok wśród sympatyków celebryty – najpierw odszedł z programu, a później przyznał się do romansu ze współpracownikiem. Teraz Schofield udzielił wywiadu, w którym opowiada, jak na skandal zareagowała żona i dzieci.

Zobacz także:  Kora miała romans z politykiem PiS. "Związek opierał się na ostrym seksie"

Phillip Schofield romansował z kolegą z pracy. Przyznał się żonie

Z najnowszego wywiadu dowiadujemy się, że Schofield poznał swojego kochanka, gdy ten był jeszcze nastolatkiem. Z czasem pomógł mu wspiąć się po szczeblach kariery. Prezenter od dłuższego czasu bił się z myślami i ostatecznie postanowił zrezygnować z pracy.

- Jestem świadomy, że okłamałem moich pracodawców w ITV, kolegów, przyjaciół, agentów, media, a co za tym idzie, opinię publiczną i przede wszystkim moją rodzinę. Jest mi bardzo przykro z tego powodu. Ubolewam również nad tym, że byłem niewierny mojej żonie. Dlatego zdecydowałem się zrezygnować z British Soap Awards, mojego ostatniego publicznego zobowiązania, i z pracy w ITV ze skutkiem natychmiastowym – pisał Phillip Schofield w oświadczeniu.

Prezenter w 2020 roku przyznał się, że jest gejem. Romansował ze współpracownikiem – pierwsze spotkanie odbyło się garderobie, a na przestrzeni kilku miesięcy doszło do pięciu lub sześciu schadzek. To, co się stało, mocno odbiło się na zdrowiu psychicznym Schofielda.

Redakcja poleca

Phillip Schofield w rozmowie z BBC News przyznał, że jest mu przykro, a w ostatnich dniach borykał się z myślami samobójczymi. Cały czas może jednak liczyć na wsparcie bliskich osób. Z żoną żyje w separacji i nie chce wnosić o rozwód.

Phillip i Stephanie byli parą przez 30 lat i doczekali się dwóch córek. Co więcej, prezenter wyjawił, że żona już wcześniej przeczuwała, że mąż szuka przygód na boku, jednak zaprzeczał wszelkim sugestiom i oskarżeniom. Gwiazdor jednak nie chciał jej już dłużej okłamywać, a wszystko wyjaśnił w szczerej rozmowie. Nie ukrywa, że kobieta była rozczarowana.

- Wysiadła z samolotu, a ja zadzwoniłem do niej i napisałem: „Muszę z tobą porozmawiać”. Oddzwoniła i powiedziałem jej. Była bardzo, bardzo zła – wspominał prezenter. Nadal może liczyć na wsparcie żony i córek po odejściu z telewizji i wyjawieniu, że romansował ze współpracownikiem.

Skandale gwiazd
11 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS