Obserwuj w Google News

Filip Chajzer wydał dramatyczne oświadczenie: "Czuję się jak g*wno"

3 min. czytania
04.03.2023 09:54
Zareaguj Reakcja

Filip Chajzer wydał oświadczenie w sprawie działalności charytatywnej i wyjaśnił jaką rolę odgrywa w fundacji. Wszystko przez zarzut, mówiący, że okradł śmiertelnie chorą podopieczną.

Filip Chajzer
fot. VIPHOTO/East News

Filip Chajzer wydał oświadczenie w sprawie swojej działalności charytatywnej. Jedna ze spraw wywołała burzę medialną wokół fundacji. Został pomówiony o przywłaszczenie sobie dużej kwoty pieniędzy. 

Filip Chajzer: dramatyczne oświadczenie w sprawie fundacji

Jakiś czas temu Filip Chajzer i prowadzona przez niego fundacja TAKA AKCJA zostali oskarżeni o przywłaszczenie pieniędzy przeznaczonych na chorą podopieczną.

Redakcja poleca

Przedstawiciele fundacji wydali już oświadczenie w sprawie oskarżeń. Teraz przyszła pora na samego Chajzera, który jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych nie tylko jako celebryta, ale również promując działania organizacji. Na Instagramie prowadzącego "Dzień Dobry TVN" pojawił się dramatyczny wpis dotyczący całej sprawy.

Jest to jeden z najtrudniejszych i najsmutniejszych dni w moim życiu. Trzymam się ledwo. Dziś rano z internetu dowiedziałem się, że przywłaszczyłem sobie 15.000 PLN ze zbiórki dla umierającego dziecka. Powiem dosadnie i wprost. Czuję się jak g*wno.

Chajzer przekazał, że cała sytuacja dotyczące rzekomego przywłaszczenia sobie pieniędzy na chorą Igę jest pomówieniem, którego autorką jest obca kobieta. Odniósł się też do tego, jak funkcjonują media, które manipulują tytułami, by napędzić większą klikalnośc tytułami, sugerując najgorsze.

Jeden kłamliwy, manipulatorski post na Instagramie właśnie łamie mi życie. Uruchamia lawinę artykułów. Na miłość boską - Czytam między innymi, że "przytulam pieniądze" ze zbiórki. Tytuł ma wielką siłę. W treść mało kto się wgryza.

Prezenter "DDTVN" wyjaśnił, że jego celem nie jest nieuczciwe zarabianie na krzywdzie innych. Wręcz przeciwnie.

Fundacja powstała z konkretnego powodu. W ratowanie zdrowia i życia dzieci czy też godności Bohaterów Powstania Warszawskiego jak wiecie, angażuję się od kilkunastu lat.

Chajzer dokładnie też wyjaśnił, jak wygląda jego rola w fundacji TAKA AKCJA.

W fundację i portal zbiórkowy www.takaakcja.org.pl inwestuję własne pieniądze. Kwotę procentu na utrzymanie działalności ustawiam na 6%. Wcześniej sprawdzam, jak wygląda to w innych portalach i największych fundacjach. Ustalam minimum, kosztów, tak aby Fundacja się utrzymała, wychodzi 6%, właśnie dlatego, żeby nigdy nikt nie zarzucił mi robienia biznesu. Stąd taki, a nie inny %. To z tych pieniędzy opłacamy biuro, rachunki, pensje. Pracownicy fundacji oraz ich rodziny nie żywią się dzięki fotosyntezie.

W dalszej części swojej wypowiedzi Chajzer zdradził, że nadwyżka ze zbiórek trafia na fundusz interwencyjny na nagłą pomoc. W statucie organizacji jest również zawarte, że zrzeka się pobierania jakiegokolwiek wynagrodzenia za swoją działalność.

Redakcja poleca

Filip Chajzer pomówiony: będzie pozew

Zniesmaczony koniecznością tłumaczenia się z czynów których nie popełnił Chajzer, na końcu swojej wypowiedzi oznajmił, że wobec kobiety, która go oczerniła, szykuje się pozew.

Naturalnie występuję na drogę prawną przeciwko kobiecie, która mnie pomówiła, generując falę obrzydliwego hejtu. Sam wiele rzeczy muszę przemyśleć i zastanowić się co dalej.

W 2021 roku Filip Chajzer zaangażował się w prowadzenie organizacji charytatywnej, która wspiera leczenie setek potrzebujących dzieci i nastolatków, w tym Igi, która choruje na SMA. Dzięki działalności fundacji TAKA AKCJA udało się pomóc wielu potrzebującym.

RadioZET.pl/Instagram

W 2021 roku Filip Chajzer zaangażował się w prowadzenie organizacji charytatywnej, która wspiera leczenie setek potrzebujących dzieci i nastolatków, w tym Igi, która choruje na SMA. Dzięki współpracy ze współpracownikami udało się pomóc wielu potrzebującym. Filip Chajzer postanowił nie pozostać obojętny wobec trudnej sytuacji rodziców dziewczynki.