Obserwuj w Google News

Rusza nowy program „Seniora Chatka dla 4-latka” w TV Puls. Na reality show zaprasza Radio ZET

2 min. czytania
10.03.2023 12:00
Zareaguj Reakcja

„Seniora Chatka dla 4-latka” to nowy reality show w TV Puls. Bohaterami programu jest ośmiu seniorów, którzy spędzą sześć tygodni razem z grupą przedszkolaków. Jak wpłynie to na ich życie? Premiera pierwszego odcinka już 12 marca. W programie pojawi się Kuba Olszewski z Radia ZET, który wystąpi w roli współprowadzącego.

Seniora Chatka dla 4latka TV Puls
fot. mat. prasowe

„Seniora Chatka dla 4-latka” to polska wersja „Old People’s Home for 4 Year Olds”, czyli cyklu dokumentalnego zrealizowanego w 2017 roku dla brytyjskiego Channel 4. Format otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in. International Emmy Award, Broadcast Award i Realscreen Awards. To nie tylko reality show, ale także międzypokoleniowy projekt społeczny z udziałem osamotnionych seniorów z domu spokojnej starości i czterolatków. Radio ZET zostało patronem medialnym serii.

Nowy program „Seniora Chatka dla 4-latka” w TV Puls. Na reality show zaprasza Radio ZET

Program „Seniora Chatka dla 4-latka” nie jest typowym reality show. Projekt, który zrealizowano dotąd w 15 krajach, ma na celu analizować zachowania starszych uczestników i zbadać, jak kontakt z dziećmi, wpływa na poprawę ich zdrowia fizycznego i psychicznego. To także świetna okazja, aby sprawdzić, jak przedszkolaki rozwijają się i uczą troski o innych. W trakcie reality show nie zabraknie zabawnych, ale także bardzo wzruszających momentów, które dostarczą nam Alicja, Barbara, dwie Hanie, dwie Krysie, pan Mieczysław i pan Kazimierz oraz ich mali przyjaciele.

Jednym ze współprowadzących ośmioodcinkowej serii będzie Kuba Olszewski z Radia ZET, który prywatnie jest szczęśliwym tatą. Udział w takim programie sprawił mu więc ogromną radość.

– To nie jest "normalne" reality show. To projekt społeczny, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Prawdziwe emocje dwóch skrajnie odmiennych pokoleń, które - jak zobaczymy na ekranie - mogą osiągnąć niesamowite porozumienie, a wręcz nawiązać szczerą przyjaźń! Każdy z uczestników programu mówił, że znajomości z programu na pewno przetrwają. Możliwość ich poznania i to, że mogłem być na planie "Chatki" było naprawdę wielką przyjemnością. Nie mogę doczekać się efektów na ekranie – mówi dziennikarz.

Premiera pierwszego odcinka odbędzie się już w niedzielę, 12 marca o godz. 18:00. Emisja kolejnych epizodów w sobotę o godz. 9:00 w TV Puls i w niedzielę o godz. 08:30 w TV Puls 2. 

Seniora chatka dla 4latka
fot. mat. prasowe