Obserwuj w Google News

"Metropolia zmienia perspektywę pełnoletniej dziewczynie". Roxie Węgiel z nowym singlem w Radiu ZET

2 min. czytania
01.03.2023 08:00
Zareaguj Reakcja

Roxie Węgiel prezentuje kolejny singiel z nadchodzącej płyty zatytułowany „Miasto”. Słuchacze Radia ZET usłyszeli go premierowo we wtorek po godz. 20:00. „Miasto dało mi swobodę, ale też przytłoczyło mnie swoimi dźwiękami. Jestem przyzwyczajona do mojej jasielskiej ciszy, której zdarza mi się szukać między blokami” – mówi Roxie Węgiel.

Roksana Roxie Węgiel
fot. mat. prasowe

Nowy singiel  Roxie Węgiel "Miasto" w Radiu ZET. Niedawno piosenkarka świętowała u nas nie tylko premierę piosenki „Ciche szepty”, ale także swoje 18. urodziny. Był tort, balony, kwiaty i mnóstwo pozytywnych emocji. Pora na kolejną muzyczną propozycję od zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018.

Redakcja poleca

Roxie Węgiel – „Miasto”. Premiera w Radiu ZET

Roxie Węgiel przygotowuje się do wydania swojej kolejnej studyjnej płyty, nad którą pracowała ponad dwa lata. Długo wyczekiwany album nosi tytuł „13+5” i ukaże się już w marcu.

Jak zapowiada sama artystka, na krążku nie zabraknie różnych gatunków muzycznych – rapu, alt-popu, drill-popu czy slap house’u, a cała płyta skupia się wokół tematyki miłości, życia w show-biznesie czy wiary. Nazwa albumu jest symboliczna i nawiązuje do wieku (13), w którym Roxie wkroczyła do branży muzycznej, a także do czasu, jaki upłynął od jej debiutu (5). Po dodaniu obydwu liczb wychodzi 18, czyli obecny wiek artystki.

Roxie Węgiel zaśpiewała specjalnie dla nas. "Ciche szepty" w wersji a cappella! [WIDEO]

„Miasto” to druga zapowiedź wydawnictwa. Roksana Węgiel jest współautorką piosenki. Przy tworzeniu utworu współpracowała z teamem producenckim WOLF HOUSE (Jeremi Sikorski, Kevin Mglej, Andrzej Jaworski, Albert Markiewicz).

 Miasto dało mi swobodę, ale też przytłoczyło mnie swoimi dźwiękami. Jestem przyzwyczajona do mojej jasielskiej ciszy, której zdarza mi się szukać między blokami. Metropolia zmienia perspektywę szczególnie pełnoletniej dziewczynie. Czuję, że odnajduję się na nowo w innej konwencji, jest to dla mnie bardzo ekscytujące i budujące… a i mogłam się w końcu przyznać, że trochę jestem śpiochem (śmiech) – mówi Roxie.

O nowym singlu Roksana Węgiel opowiedziała również naszym słuchaczom: "Opowiada o mojej przeprowadzce do Warszawy, która działa się bardzo stopniowo. Od paru ostatnich lat kursuję między moim domem rodzinnym w Jaśle a Warszawą. Przez to, że przeniosłam się tutaj na stałe, pozwala mi to zaoszczędzić dużo czasu. Dobrze jest mieszkać w miejscu, w którym dzieją się wszystkie aktywności. Miasto potrafi jednak również być czasami przytłaczające. O tym właśnie jest ten numer. Też jednak potrzebuje takiej ciszy".