Obserwuj w Google News

„Pachnie mi to nepotyzmem”. Majdan ostro o wyborze Probierza na selekcjonera

3 min. czytania
20.09.2023 13:21
Zareaguj Reakcja

Michał Probierz został nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. O gorący komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Radosława Majdana, który nie szczędził mocnych słów na antenie Radia ZET. W rozmowie z Robertem Karpowiczem przyznał, że miał innego faworyta. Nawiązał też do prezesa PZPN. – Kulesza powinien podać się do dymisji, jeśli pomyli się trzeci raz – mówi były bramkarz reprezentacji.

Radosław Majdan Michał Probierz
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Michał Probierz nowym trenerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Znany m.in. z pracy w Jagiellonii Białystok selekcjoner objął funkcję po Fernando Santosie, z którym PZPN rozstał się po bardzo słabych wynikach w eliminacjach Euro 2024. Radosław Majdan gościł w środę w audycji „Szybko zleci” Roberta Karpowicza, gdzie skomentował wybór nowego trenera.

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Ujawniono długość kontraktu Probierza

Radosław Majdan w Radiu ZET o wyborze Probierza na selekcjonera reprezentacji Polski

Radosław Majdan, były bramkarz reprezentacji Polski, przyznał, że Michał Probierz będzie musiał zmierzyć się z niełatwym zadaniem i ogromnym wyzwaniem. Jego zdaniem nowy selekcjoner powinien przede wszystkim zacząć od poprawy atmosfery.

Pierwsze, co powinien zrobić Michał Probierz jako selekcjoner, to oczyścić atmosferę. Jej kompletnie nie ma. Szczera i prawdziwa rozmowa. Nawet jeżeli ktoś miałby powiedzieć sobie coś, czego kolega nie chciałby usłyszeć, to lepiej, żeby to było załatwione raz, ale żeby po tym spotkaniu nasza drużyna wyszła na trening jako zespół i drużyna, która będzie miała chociaż taki team spirit jak ostatnio reprezentacja Albanii.

Kiedy debiut Probierza w reprezentacji Polski? Od razu mecz "o wszystko"

Gość programu Karpowicza nawiązał również do niedawnego głośnego wywiadu Roberta Lewandowskiego.

Patrząc na naszych piłkarzy, to stwierdzenie, że mamy zawodników, a nie mamy drużyny, ma odzwierciedlenie w wynikach. Brakuje chemii i atmosfery. Wywiad Roberta Lewandowskiego zdecydowanie nie pomógł. Myślę, że są zawodnicy, którzy mają do niego o to żal i pretensje. Na forum dał zielone światło. Wywiad Roberta urealnił wszystkie zarzuty, które dziennikarze wystosowywali do piłkarzy. Brak charakteru, brak liderów, brak osobowości. Jeśli mówi to jeden z nich, jeśli mówi to kapitan, to wtedy już wszyscy mogą o tym otwarcie mówić. Zawodnicy woleliby na pewno, żeby takie rzeczy załatwiane były w szatni.

Radosław Majdan: „Kulesza powinien podać się do dymisji, jeśli pomyli się trzeci raz”

Radosław Majdan trzyma kciuki za nowego trenera, ale nie ukrywa, że w roli selekcjonera reprezentacji Polski chciał zobaczyć kogoś innego.

Moim faworytem do objęcia funkcji selekcjonera był Marek Papszun. Uważam, że polska piłka nie wykorzystała szkoleniowca, który w pewnym momencie trochę przerósł środowisko piłkarskie tutaj, jeżeli chodzi o profesjonalizm, sposób spojrzenia na strategię czy dopracowanie stylu gry. (…)Jestem ciekawy, jak Michał sobie poradzi ze sposobem zarządzania zespołem i strategią gry.

Nie zabrakło też mocnych słów pod adresem prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Jeżeli teraz Cezary Kulesza się pomyli, a pomyliłby się trzeci raz, to powinien podać się do dymisji. To już jest za dużo. Mimo mojej sympatii do Michała i tego, że życzę mu jak najlepiej, to jeżeli byłbym Kuleszą, wybrałbym Papszuna. Prezes bierze na siebie barki odpowiedzialności. Mam nadzieję, że tym razem wyjdzie. Trochę mi to pachnie nepotyzmem. Życzę sobie, żebym się pomylił.

Nie przegap