Obserwuj w Google News

Peter Gabriel już 18 maja w Krakowie. Na koncert legendy rocka zaprasza Radio ZET

2 min. czytania
10.05.2023 13:35
Zareaguj Reakcja

Peter Gabriel, legenda rocka progresywnego, rusza w pierwszą europejską trasę po niemal dekadzie zatytułowaną „i/o - The Tour”. Premierowy koncert pod patronatem Radia ZET odbędzie się 18 maja w TAURON Arena Kraków. Brytyjski gwiazdor zaprezentuje polskiej publiczności m.in. najnowszy materiał z nadchodzącej płyty „i/o”.

Peter Gabriel
fot. mat. prasowe / York Tillyer

Peter Gabriel to jedna z najważniejszych postaci rocka progresywnego. Były członek legendarnej grupy Genesis może pochwalić się niesamowitą solową karierą i mnóstwem nagród, w tym kilkoma prestiżowymi statuetkami Grammy. W tym roku Brytyjczyk powróci z pierwszą od ponad 20 lat płytą, która będzie zawierać w pełni nowe utwory. Część z nich artysta zaprezentuje podczas koncertu w Polsce.

Koncert Petera Gabriela w Krakowie już 18 maja

Peter Gabriel wystąpi w TAURON Arena Kraków w czwartek, 18 maja. Będzie to pierwszy koncert w ramach zupełnie nowej trasy koncertowej, która obejmie Europę. Artysta odwiedzi m.in. Włochy, Francję, Niemcy, Szwecję, Szwajcarię, Wielką Brytanię i Irlandię.

Będą to także jego pierwsze występy poza Ameryką Północną od czasu trasy „Back to Front Tour” z 2014 roku. W ramach tournée „i/o - The Tour” Peter Gabriel zagra nowy materiał z niewydanego jeszcze albumu „i/o”. Nie zabraknie jednak również największych hitów i ulubionych utworów fanów. Muzykowi na scenie będą towarzyszyć stali członkowie zespołu - Tony Levin, David Rhodes i Manu Katché.

Minęło trochę czasu i jestem podekscytowany liczbą nowych piosenek, które mnie otaczają i tym, że mogę zabrać je w trasę. Nie mogę się doczekać, żeby Was tam zobaczyć – mówi Peter Gabriel.

Bilety na koncert Petera Gabriela w Krakowie wciąż są dostępne w sprzedaży.