Obserwuj w Google News

Mural Majewskiego i Starybrata w Sanoku. Specjalistyczny sprzęt dla szpitala od Fundacji Radia ZET

1 min. czytania
20.02.2023 13:57

Wyjątkowa akcja Fundacji Radia ZET z naszymi prezenterami. Szymon Majewski i Marek Starybrat pojawili się w Szpitalu Specjalistycznym w Sanoku, gdzie pomagali w stworzeniu kolorowego muralu. Dzięki wsparciu słuchaczy Radia ZET, którzy w zeszłym roku przekazali naszej fundacji 1 procent podatku, kupiliśmy niezwykle ważny sprzęt medyczny dla młodych pacjentów sanockiej placówki.

Mural Fundacji Radia ZET szpital Sanok
fot. Radio ZET

Twój 1 procent podatku naprawdę ma znaczenie. W zeszłym roku działania Fundacji Radia ZET wsparło mnóstwo Polaków. To właśnie dzięki temu możemy teraz pomóc pacjentom Szpitala Specjalistycznego w Sanoku, który otrzyma od nas specjalistyczny sprzęt EEG. To jednak nie koniec. Nasza ekipa pojawiła się w placówce, gdzie przygotowała coś wyjątkowego dla najmłodszych pacjentów.

Rozlicz PIT i przekaż 1,5 procent podatku Fundacji Radia ZET

Mural Majewskiego i Starybrata w szpitalu w Sanoku. Fundacja Radia ZET kupiła specjalistyczny sprzęt

Szymon Majewski i Marek Starybrat ciężko pracowali przez całą niedzielę, aby stworzyć jak najlepszy mural ze zwierzętami, który ozdobi jedną z sal Szpitala Specjalistycznego w Sanoku.

To właśnie w niej w poniedziałek pojawił się sprzęt EEG. To wart około 100 tysięcy złotych aparat do elektroencefalografii, czyli badania bioelektrycznej czynności mózgu. Dzięki tak specjalistycznemu urządzeniu lekarze będą mogli wykrywać dużo szybciej choroby, np. epilepsję czy padaczkę.

Z pomocy Fundacji Radia ZET skorzystało dotąd 41 szpitali zlokalizowanych w 15 województwach. Na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego przeznaczyliśmy już ponad 11,8 mln zł, a w planach mamy kolejne zakupy.

Jak wyszedł mural Fundacji Radia ZET? Zobaczcie sami.

Mural Fundacji Radia ZET
fot. Radio ZET
Mural Fundacji Radia ZET
fot. Radio ZET