Obserwuj w Google News

Tak relacjonowaliśmy mecz Argentyna-Francja w Radiu ZET. „To chyba najlepszy finał w historii"

2 min. czytania
19.12.2022 10:22
Zareaguj Reakcja

Mundial w Katarze przeszedł do historii. Za nami niesamowity finał, który Argentyna wygrała dopiero po rzutach karnych. Wielkich piłkarskich emocji nie zabrakło również w Radiu ZET, gdzie Szymon Majewski i Mikołaj Kruk relacjonowali spotkanie do samego końca. Co to był za mecz!

Szymon Majewski Mikołaj Kruk
fot. Radio ZET

Argentyna mistrzem świata po niezapomnianym meczu z Francją. Drużyna Lionela Messiego na czele wygrała w rzutach karnych 4:2. Ekipa Radia ZET z Szymonem Majewskim i Mikołajem Krukiem na czele prowadziła emocjonującą relację do końca spotkania. To było niesamowite popołudnie!

Słuchacz Kamil wygrał Hondę pod Choinkę w Radiu ZET. Niesamowite emocje na antenie!

Mecz Argentyna-Francja w Radiu ZET. Niesamowita relacja Szymona Majewskiego i Mikołaja Kruka

Szymon Majewski i Mikołaj Kruk stanęli na wysokości zadania i poprowadzili w wielkim stylu studio mundialowe na antenie Radia ZET, gdzie przez ponad dwie godziny przekazywali naszym słuchaczom najważniejsze informacje z Lusail Stadium.

Dr. Alban postawił diagnozę. Mi jednak skoczyło to ciśnienie górne. 180. Odpowiadające za emocje. Dzieją się niesamowite rzeczy. Wszystko pod hasłem „trzy”. Trzy minuty doliczone i 3:3 – wyznał Szymon.

Jeżeli za chwilę ten mecz się zakończy po dogrywce, to będziemy mieli rzuty karne. Wtedy to ciśnienie może ci podskoczyć powyżej 200. Będę Cię pilnował. (…) Zaryzykuję to stwierdzenie, ale chyba jesteśmy świadkami najlepszego finału w historii mistrzostw świata. Nie przypominam sobie, odwijając wszystkie te mecze wstecz, czyli 21 finałów, które były do tej pory, żeby był tak wyrównany i emocjonujący jak ten – dodał Mikołaj Kruk.

Szymon Majewski nie mógł też nie pochwalić pracy naszego polskiego sędziego, Szymona Marciniaka: „Jest niesamowity. Jaka ręka, jaki cudowny triceps. Jest dobrze zbudowany. Taki trochę kulturysta. Fit. W sumie jak ja. To chyba najwspanialszy i najpiękniejszy sędzia tych mistrzostw”.

Trójkolorowi po serii rzutów karnych ulegli ostatecznie ekipie Messiego i nie obronili tytułu mistrzowskiego sprzed czterech lat. Argentyńczycy czekali na kolejne zwycięstwo na mundialu aż 36 lat.

Koniec, koniec, koniec! Argentyna mistrzem świata po 36 latach. Albicelestes dorównują Maradonie i spółce. Zdobywają mistrzostwo świata. Messi w końcu wchodzi na szczyt piłkarskiego świata – zakończył relację nasz dziennikarz sportowy.

Czuję taką dumę. Przecież to Polska doprowadziła te obydwie drużyny do finału. To dzięki Polsce – dodał Szymon.

Posłuchaj fragmentu relacji finału w Radiu ZET:

Start do nart 2022 Radio ZET
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET