Obserwuj w Google News

Lanberry w szczerym wyznaniu w Radiu ZET: „Nie jestem fanką gierek”

2 min. czytania
01.02.2023 14:45
Zareaguj Reakcja

Lanberry zachwyca obecnie słuchaczy swoim utworem „Waniliowe” z ostatniej płyty „Obecna”. Piosenkarka gościła w audycji Marcina Wojciechowskiego, gdzie opowiedziała m.in. o swojej najnowszej muzyce i fascynacji Madonną. Pozwoliła sobie także na bardzo szczere wyznanie.

Lanberry Radio ZET
fot. Radio ZET

Lanberry wydała pod koniec zeszłego roku album „Obecna”, którego motywem przewodnim są „gitary w różnych wcieleniach: drapieżnym, mocnym, ale także lirycznym i akustycznym”. Jedną z piosenek promujących płytę jest utwór „Waniliowe”. O piosence i nie tylko wokalistka opowiedziała słuchaczom Radia ZET.

Redakcja poleca

Lanberry w Radiu ZET o nowej płycie i singlu „Waniliowe”

Marcin Wojciechowski zwrócił uwagę na to, że w swoich utworach Lanberry śpiewa o uczuciach i sprawach bliskich każdemu. Wokalistka zdecydowanie bardziej woli uzewnętrzniać się w swojej muzyce niż w mediach społecznościowych.

Nie dzielę się za dużo moim życiem prywatnym w social mediach. Nigdzie za bardzo o tym nie wspominam. W moich tekstach jest jednak tego dużo. Moich refleksji, wniosków, obserwacji z tego, co przeżyłam, ale też, co przeżyli moi najbliżsi.

Co Lanberry chce przekazać w swoich najnowszych utworach? Piosenkarka wyznaje pewną filozofię.

 Chodzi o życie tu i teraz. Pielęgnowanie tego poczucia, żeby łapać ten moment i chwile, które mamy teraz, bo żyjemy w bardzo ciekawych, ale dość niepewnych i nieprzewidywalnych czasach. Bardziej niż kiedykolwiek, o czym przekonaliśmy w ciągu ostatnich dwóch trzech lat.

Redakcja poleca

Słuchacze Radia ZET mogą głosować na najnowszy singiel Lanberry zatytułowany „Waniliowe”, który pojawił się w propozycjach do „Plus/Minus Listy Radia ZET”.

To piosenka bardzo lekka, zwiewna, wręcz wakacyjna. Treść, którą próbuje przemycić, jest jednak dość ciężka. Bardzo lubię takie kontrasty w swoich utworach. (…) Jeśli długo czekamy, żeby komuś coś powiedzieć, o tym, że go kochamy albo chcemy kogoś przeprosić, to nie zwlekajmy z tym, tylko po prostu łapmy. To może być nasz ostatni zachód, o czym zresztą śpiewam.

Piosenkarka pozwoliła sobie także na bardzo szczere wyznanie: „Komunikujmy bardzo jasno i wyraźnie bez jakichś niepotrzebnych gierek. Nie jestem fanką gierek, tylko szczerości i mówienia wprost. Tak jak czujemy, bez zbędnego owijania. Przedstawiamy prawdę o sobie”.

Plus/Minus Lista Radia ZET: głosuj na „Waniliowe”

Lanberry w Radiu ZET o Madonnie

Lanberry zdradziła w rozmowie z Marcinem Wojciechowskim, że jest wielką fanką Madonny. Królowa Popu ogłosiła niedawno trasę koncertową po Europie i Ameryce Północnej. Mimo że tournée nie obejmuje na ten moment Polski gościni Radia ZET nie wyklucza, że wybierze się na koncert do innego kraju.

 A wizerunek Madonny w 2023 roku podoba ci się? To, co pokazuje na Instagramie – zapytał prowadzący.

Z jednej strony znak czasu, a z drugiej mam problem z taką autentycznością w tym wszystkim. Ale kocham ją. Jestem jak najbardziej fanką. Wracam bardzo często do moich ulubionych tras koncertowych. Oglądam to i analizuję. Była absolutną pionierką i prekursorką. Ta kobieta jest fantastyczna.

Pełna rozmowa z Lanberry w Radiu ZET dostępna jest poniżej: