Obserwuj w Google News

Joel Corry w Radiu ZET. Wkrótce wyda utwór z wielką gwiazdą: „Stworzyliśmy hit!”

2 min. czytania
04.04.2023 09:57
Zareaguj Reakcja

Joel Corry ma na swoim koncie już kilka przebojów. Nasi słuchacze uwielbiają utwory „Head & Heart” i „Lionheart (Fearless)”, a już wkrótce możemy usłyszeć kolejny hit brytyjskiego DJ-a i producenta. W rozmowie z Radiem ZET Joel Corry zdradził, że nagrał piosenkę z wielką gwiazdą. „Od dawna chciałem z nim pracować. (...) Chyba stworzyliśmy hit” – zapowiada artysta w podcaście „To się nagrywa”.

Joel Corry
fot. mat. prasowe

Joel Corry to brytyjski DJ i producent, którego wielkie muzyczne sukcesy rozpoczęły się w 2019 roku. Dziś może pochwalić się współpracą z największymi nazwiskami w branży (m.in. David Guetta, Tom Grennan, Jax Jones, Charli XCX, MNEK), multiplatynowymi hitami i miliardami odtworzeń w serwisach streamingowych. O swoich przebojach i muzycznych planach Joel Corry opowiedział w najnowszym odcinku naszego podcastu „To się nagrywa” Magdy Barczyk.

Redakcja poleca

Joel Corry w Radiu ZET o przebojach „Head & Heart” i „Lionheart (Fearless)”

„Lionheart (Fearless)” nie trzeba przedstawiać słuchaczom Radia ZET. Joel Corry nagrał przebój razem z brytyjskim piosenkarzem, Tomem Grennanem. Prywatnie artyści są przyjaciółmi.

To bardzo miłe słyszeć, że Polacy polubili tę piosenkę. Dla mnie jest ona szczególna, bo współpraca z Tomem była naprawdę niesamowita! Historia jest taka, że w ubiegłe wakacje obaj graliśmy na tym samym festiwalu. Pogadaliśmy chwilę za kulisami. Muszę przyznać, że jestem wielkim fanem tego co robi. Potem złożyło się tak, że byliśmy w stałym kontakcie i bardzo się zaprzyjaźniliśmy - to kliknęło. Usiedliśmy w studiu i stworzyliśmy piosenkę taką, jaką chcieliśmy. Wyszła z tego fajna współpraca. To jest moja najbardziej energiczna piosenka, nieco pompatyczna, trochę na kształt hymnu.

Zdecydowanie największym hitem Joela Corry’ego jest "Head & Heart", który podbił listy przebojów na całym świecie. Piosenka przekroczyła już miliard odtworzeń w serwisie Spotify.

To jest wielkie osiągnięcie i jestem z niego bardzo dumny. To jest tak ogromna liczba, że trudno mi ją sobie nawet wyobrazić. To uświadamia mi też, że ludzie wracają do tego utworu i że nadal im się podoba, być może przywołuje też jakieś wspomnienia. Kiedy dostaję wiadomości o treści: „Gram << Head&Heart>> i bardzo mnie to nakręca”, wtedy wiem, że to jest dokładnie to, co chciałem osiągnąć przez ten numer. Kiedy tworzę muzykę, chcę, żeby ludzie ją czuli i żeby się przy niej dobrze bawili. Patrząc na ten wynik, po prostu jestem szczęśliwy.

Joel Corry zapowiada piosenkę z Jasonem Derulo

W podcaście „To się nagrywa” Joel Corry opowiedział również o swoich muzycznych planach. Brytyjczyk intensywnie pracuje nad nowymi utworami, a w jego studiu pojawił się ostatnio m.in. Jason Derulo, uwielbiany przez miliony słuchaczy autor hitów „Take You Dancing”, „Want to Want Me” czy „Talk Dirty”.

Muszę przyznać, że to było ciekawe doświadczenie. Od dawna chciałem z nim pracować i wielkie ukłony dla niego, bo to był naprawdę świetny czas. (…) Jason jest w super formie i chyba stworzyliśmy hit, więc bądźcie przygotowani – wyznaje DJ i producent, dodając, że utwór nie ma na ten moment daty premiery.

Pełna rozmowa z Joelem Corry w podcaście „To się nagrywa” dostępna jest poniżej: