Obserwuj w Google News

"Mam o wiele bardziej otwartą głowę". Igor Herbut o nowej muzyce LemON

2 min. czytania
29.03.2023 11:52

Igor Herbut gościł w Radiu ZET z nowym singlem LemON „Dużo Ciebie Mi”. W rozmowie z Marcinem Wojciechowski lider zespołu opowiedział o nowej muzyce, a także współpracy z producentem, Bogdanem Kondrackim. Herbut zdradził, że w ostatnim czasie zmienił podejście do tworzenia piosenek.

Igor Herbut Lemon Radio ZET
fot. Radio ZET

LemON powrócił z zupełnie nowym singlem „Dużo Ciebie Mi”, który zespół stworzył razem z producentem i zdobywcą Fryderyków, Bogdanem Kondrackim. W „Plus/Minus Liście Radia ZET Extra” Igor Herbut szczerze przyznał, że tęsknił za radiem.

Redakcja poleca

Igor Herbut w Radiu ZET z nowym singlem LemON „Dużo Ciebie Mi”

– Chciałbym robić piosenki, które nie są głupie i traktują o czymś ważnym, tak jak zawsze staramy się to robić, ale może szukać innego brzmienia. Po raz pierwszy od 10 lat pracujemy z kimś z zewnątrz – mówi artysta w Radiu ZET.

Zespół LemON pracuje obecnie z Bogdanem Kondrackim. Jeden z najpopularniejszych polskich producentów ma na swoim koncie współpracę m.in. z Dawidem Podsiadłą, Anią Dąbrowską czy Anią Karwan.

Otworzyłem się na producenta, który mówi mi, żebym zniszczył, zepsuł i wyrzucił do śmieci to, co napisałem. Bo mogę spróbować jeszcze raz. Nigdy tego nie robiłem. To wymaga dużego zaufania. Kręci mnie to, że mogę spróbować jeszcze raz to przebiec. Dlatego tworzenie tej płyty trwa dłużej niż zwykle.

Igor Herbut wyznał również, że obecnie podchodzi zupełnie inaczej do procesu twórczego.

Nie mam żadnych oczekiwań. Wyzbyłem się ich. Po prostu mam o wiele bardziej otwartą głowę. „Chrust” dał mi to, że mogę się otworzyć na kolaboracje i innych ludzi. Bardzo był mi potrzebny ten solo projekt. (…) Wcześniej starałem się zbudować bezpieczny kolor, który rozumiem w jakiś sposób i którego mógłbym bronić. Musiałem zrobić dwie osobne wyspy jako LemON i Igor Herbut, ponieważ gdzieś tam się kotłowało i coś mi nie pasowało w jednym kotle. Musiałem więc ugotować dla dwóch Igorów, który jest częścią LemON i który jest częścią własnego ja. I tam i tu jestem bardzo prawdziwy.

Redakcja poleca

Pełna rozmowa z Igorem Herbutem w Radiu ZET dostępna jest poniżej: