Obserwuj w Google News

Cleo wróci na Eurowizję? Nowy singiel „Pójdę z Tobą” to powrót do klimatów „My Słowianie”

2 min. czytania
11.09.2023 16:20
Zareaguj Reakcja

Cleo gościła w Radiu ZET z nowym singlem „Pójdę z Tobą”. To kolejny utwór w tym roku, którym artystka powraca do folkowych brzmień. Czy powrót do słowiańskich klimatów oznacza, że gwiazda chciałaby wrócić również na Eurowizję? Mateusz Ptaszyński zapytał o to Cleo.

Cleo Radio ZET
fot. Radio ZET

Cleo zaprezentowała nowy singiel „Pójdę z Tobą”, którym nawiązuje do brzmień z początków swojej kariery, kiedy w jej utworach królował słowiański klimat. Utwór jest „historią uczucia, które poddane próbom czasu, pomimo upływu lat ciągle rozkwita, tworząc dojrzałą i pełnowymiarową miłość”.

Cleo o nowym singlu „Pójdę z Tobą”

Od premiery przeboju „My Słowianie”, który wywindował karierę Cleo na zupełnie inny poziom, mija właśnie 10 lat. Przez ten czas gwiazda udowodniła, że jest muzycznym kameleonem.  

Moi słuchacze chyba się już przyzwyczaili, że nie lubię się szufladkować. Lubię zmieniać style muzyczne. Dziewczyna, która śpiewała gospel, weszła w śpiewanie folku, przez hip-hop, po pop i nowoczesne brzmienia.

Teraz Cleo postawiła na powrót do słowiańskich brzmień i jak sama przyznaje, traktuje to jak sentymentalną podróż.

– Z ogromną przyjemnością wróciłam nagrać klip do Ciechanowca, gdzie nagrywałam „My Słowianie”. Ogromna podróż sentymentalna. Przez ostatni czas dawałam sobie troszeczkę odpocząć od tej słowiańszczyzny. Chciałam się pokazać z różnych stron jako wokalistka. Cieszę się, że po tych dziesięciu latach mogę znów wrócić na tę ścieżkę. (…)Ten czas tak zleciał. To dla mnie coś niesamowitego. Tak wiele się wydarzyło. Kiedy pojawił się klip do „My Słowianie”, moje życie wywróciło się do góry nogami. Wylądowałam nagle na Eurowizji. Później kolejne koncerty, nagrody.

Przy nagrywaniu nowej muzyki Cleo poznała swój kolejny talent: „Odkryłam, że potrafię śpiewać białym głosem. To głos, którym posługują się Mazowsze, Tulia czy inne folkowe zespoły. Zaczęłam sama nagrywać chórki do tych nagrań. Chórek białych głosów w tle „Pójdę z Tobą” to jestem właściwie ja”.

Oglądaj

Cleo wróci na Eurowizję?

Prowadzący program "Lubię to w Radiu ZET" Mateusz Ptaszyński postanowił zapytać wokalistkę o ewentualny powrót do Konkursu Piosenki Eurowizji. Przypomnijmy, że w 2014 roku Cleo i Donatan zajęli z utworem „My Słowianie” 14. miejsce w finale, a w głosowaniu widzów znaleźli się w najlepszej piątce. Piosenkarka wyznała w Radiu ZET, że jej ponowny udział w konkursie wcale nie jest niemożliwy.

 Nigdy nie wykluczam takich sytuacji. Musiałabym być pewna, że to jest znów coś, czego nie było. „My Słowianie” to był właśnie kawałek, który wyróżniał się na tle innych.

Oglądaj

Nie przegap