Obserwuj w Google News

"Jest taka jak ja". Anita Lipnicka wróciła z nową płytą "Śnienie"

2 min. czytania
06.11.2023 11:04

Anita Lipnicka zaprezentowała zupełnie nowy album „Śnienie”. Piosenkarka gościła w „Czasie wolnym w Radiu ZET”, czyli weekendowej audycji Marcina Wojciechowskiego. Słuchaczom Radia ZET zdradziła, o czym jest jej najnowsza płyta.

Anita Lipnicka Radio ZET
fot. Radio ZET

Po sześciu latach od premiery albumu „Miód i dym” Anita Lipnicka powróciła z nową płytą, nad którą rozpoczęła pracę jeszcze w pandemii. Jak sama przyznaje, najnowsze piosenki sprawią, że słuchacze nie tylko uśmiechną się, ale również wzruszą.

Redakcja poleca
2
Kwiat Jabłoni koncerty w 2023 roku Halowa trasa koncertowa

Anita Lipnicka w Radiu ZET o nowej płycie „Śnienie”

Album „Śnienie” Anity Lipnickiej powstał we współpracy z trzema producentami Olkiem Świerkotem, Archiem Shevskym i Piotrem Świętoniowskim. Na krążku znalazło się łącznie jedenaście utworów, w tym duet „Nic za złe” z Pawłem Domagałą.

Płyta nie jest smutna. Momentami jest nostalgiczna. Jest taka jak ja. To, co ja lubię jako odbiorca, słuchacz muzyki czy widz w kinie. Lubię jak jest trochę fermentu, jak coś jest słodko-gorzkiego. Życie nie jest proste, ani czarno-białe. Jest złożone z tylu odcieni różnych kolorów. Piszę chyba tak od zawsze. Zawsze jest jakiś wątek nostalgii, tęsknoty za czymś – mówi artystka w rozmowie z Marcinem Wojciechowskim.

„Zasłony” to najnowszy singiel promujący „Śnienie”. O czym jest piosenka?

– To opowieść o pragnieniu poznania drugiej osoby do końca, odkrycia najbardziej odległych i zawiłych zakamarków czyjejś duszy, dotarcia do drugiego dna, które każdy z nas w sobie nosi, ale zazwyczaj ukrywa je przed światem. Żyjemy w czasach social mediów, zachęcających do przybierania póz, udawania kogoś, kim nie jesteśmy, stwarzania sobie wciąż nowych tożsamości... A ja szukam w człowieku prawdy. I o tym śpiewam w „Zasłonach”.

Oglądaj

Nie przegap