Obserwuj w Google News

Gorące polskie nowości w Radiu ZET: Agnieszka Chylińska, Roxie Węgiel i Dominik Dudek

2 min. czytania
20.03.2023 13:52
Zareaguj Reakcja

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi i najlepszymi przebojami? Słuchaj Radia ZET. Specjalnie dla naszych słuchaczy przygotowaliśmy muzyczne nowości od polskich gwiazd. Zupełnie nowy singiel Roxie Węgiel, słoneczny i pozytywny utwór od Dominika Dudka i piosenka „Drań” Agnieszki Chylińskiej, która promuje jej najnowszy album.

Agnieszka Chylińska
fot. mat. prasowe

Agnieszka Chylińska – „Drań”

Agnieszka Chylińska podbiła ostatnio serca słuchaczy Radia ZET przebojem „Kiedyś do Ciebie wrócę”. Pora na kolejny singiel promujący platynowy już album „Never Ending Sorry”, czyli utwór „Drań”.

Co jest w życiu najtrudniejsze? Wybaczyć? Pozwolić odejść komuś, zostawić kogoś, kto nas rani? A może trwać, wierzyć w cud, który może nigdy nie nastąpić? Czy wygramy swoje życie, będąc w mydlanej bańce, nie chcąc widzieć, że jesteśmy używani i ranieni? To pytanie pozostawiam otwartym… „Drań” jest piosenką o miłości prawdziwej - o kochaniu szczerym, ufnym i bezwarunkowym – mówi artystka.

Piosenkarka zaprezentowała oficjalny wideoklip, którym kontynuuje znaną z wcześniejszych teledysków historię. Po raz kolejny zaprosiła do współpracy znaną gwiazdę. W klipie u jej boku wystąpiła Anna Dymna.

Roxie Węgiel – „Miasto”

Roxie Węgiel przygotowuje się do wydania swojej kolejnej studyjnej płyty, nad którą pracowała ponad dwa lata. Długo wyczekiwany album nosi tytuł „13+5” i ukaże się już na koniec marca. Zapowiada go singiel „Miasto”, którego jest współautorką.

– Miasto dało mi swobodę, ale też przytłoczyło mnie swoimi dźwiękami. Jestem przyzwyczajona do mojej jasielskiej ciszy, której zdarza mi się szukać między blokami. Metropolia zmienia perspektywę szczególnie pełnoletniej dziewczynie. Czuję, że odnajduję się na nowo w innej konwencji, jest to dla mnie bardzo ekscytujące i budujące… a i mogłam się w końcu przyznać, że trochę jestem śpiochem (śmiech) – mówi Roxie.

O nowym singlu Roksana Węgiel opowiedziała również naszym słuchaczom: "Opowiada o mojej przeprowadzce do Warszawy, która działa się bardzo stopniowo. Od paru ostatnich lat kursuję między moim domem rodzinnym w Jaśle a Warszawą. Przez to, że przeniosłam się tutaj na stałe, pozwala mi to zaoszczędzić dużo czasu. Dobrze jest mieszkać w miejscu, w którym dzieją się wszystkie aktywności. Miasto potrafi jednak również być czasami przytłaczające. O tym właśnie jest ten numer. Też jednak potrzebuje takiej ciszy".

Dominik Dudek – „Be Good”

„Be Good” to utwór, z którym Dominik Dudek wystąpił w polskich preselekcjach do Eurowizji 2023. Wokalista zajął wysokie 3. miejsce.

Piosenka zwycięzcy „The Voice of Poland” charakteryzuje się pop-folkowo-rockowym brzmieniem i powstał we współpracy z Hotelem Torino (Patryk Kumór i Dominic Wojtaszek-Buczkowski), który odpowiada za eurowizyjne przeboje Roksany Węgiel czy Viki Gabor. Jak zdradza wokalista, nowy singiel opowiada o tym, że warto być dobrym, nawet jeśli wszystko jest przeciwko nam, a zmiany na lepsze najlepiej zacząć od siebie.

Staram się być w życiu dobrym. Chciałbym, żeby wszyscy ludzie się starali. Wtedy świat byłby po prostu piękniejszy – mówi Dominik w Radiu ZET.