Obserwuj w Google News

Paweł Królikowski nie żyje. TVP uczciło pamięć aktora. "Czas, kiedy odchodzą wielcy"

Maciej Friedrich
2 min. czytania
28.02.2020 08:46
Zareaguj Reakcja

Nie żyje Paweł Królikowski, ceniony aktor, który w pamięci widzów zapisał się między innymi jako Kusy z serialu "Ranczo". Podczas prezentacji ramówki TVP pamięć artysty uczcił prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.

Paweł Królikowski nie żyje. TVP uczciło pamięć aktora. "Czas, kiedy odchodzą wielcy"
fot. PAP/Leszek Szymański

Paweł Królikowski nie żyje. Ceniony polski aktor zmarł w wieku 58 lat. Artysta zmagał się z ciężką chorobą, a ostanie chwile życia spędził w szpitalu. Jego śmierć była ogromnym ciosem nie tylko dla najbliższych, ale też współpracowników i całego środowiska artystycznego. Królikowski zapisał się w pamięci widzów między innymi jako Kusy z "Rancza" i juror programu "Twoja twarz brzmi znajomo"

Zmarłego aktora pożegnały polskie gwiazdy, które we wzruszających wpisach wspominały współpracę z nim i jego ogromny talent. Jego pamięć uczcił także prezydent Andrzej Duda.

Paweł Królikowski nie żyje. Jacek Kurski wspomina aktora na ramówce TVP

W czwartek 27 lutego miała miejsce prezentacja ramówki Telewizji Polskiej. Uroczystą galę przyćmiła wiadomość o śmierci Pawła Królikowskiego. Impreza rozpoczęła się od smutnego i podniosłego akcentu, wspomnienia artystów, którzy niedawno odeszli. Prezes TVP Jacek Kurski w swoim wystąpieniu wspomniał także o ogromnym talencie Królikowskiego.

- Pożegnaliśmy Pawła Królikowskiego. Wybitnego aktora, prezesa ZASP-u, człowieka, który nie miał wrogów. Wszyscy go kochali, a on kochał ludzi. Kochał teatr, telewizję, kino. To jest czas, kiedy odchodzą wielcy. Dwa tygodnie temu odszedł Romuald Lipko, wybitny kompozytor, członek zespołu "Budka Suflera", autor setek polskich przebojów, które weszły do kanonu polskiej rozrywki. Wkrótce po nim odszedł Jerzy Gruza. Ikona teatru, wybitny reżyser, człowiek telewizji i kina. Proszę państwa, byśmy tych trzech wielkich i wybitnych przyjaciół Telewizji Polskiej i polskiej kultury uczcili minutą ciszy - zaapelował.

Po wystąpieniu Kurskiego pamięć zmarłych artystów uczczono występem Marcina Sójki.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

RadioZET.pl/se,pl/MF