Zamknij

Paweł Królikowski nie żyje. Gwiazdy żegnają aktora i przyjaciela

Patrycja Chudolińska
27.02.2020 19:17

Paweł Królikowski nie żyje. Jego śmierć jest wstrząsającym wydarzeniem dla bliskich, przyjaciół oraz fanów. Gwiazdy w mediach społecznościowych żegnają aktora.

Paweł Królikowski
fot. PAP/Stach Leszczyński

Polskie gwiazdy wspominają Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski nie żyje. Aktor "Rancza" i juror programu muzycznego "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" zmarł w wieku 58 lat. Informację o nagłym odejściu artysty ogłoszono w czwartek 27 lutego 2020 roku. Paweł Królikowski pozostawił w żałobie ukochaną żoną Małgorzatę Ostrowską-Królikowską, pięcioro dzieci: Antoniego, Jana, Ksawerego, Julię i Marcelinę, pozostałych bliskich i przyjaciół, a także fanów. Polskie gwiazdy wspominają zmarłego we wzruszających słowach.

Wpisy w mediach społecznościowych zamieścili m.in. aktorzy z "Rancza". Aktora pożegnała Ilona Ostrowska, która grała żonę serialowego "Kusego", a także Cezary Żak i Artur Barciś.

- Trudno się z tym pogodzić, ale żegnaj Brachu.

- Pawle, smutno, bardzo, bardzo smutno.

Wzruszające pożegnanie opublikował także Piotr Gąsowski, który od 2014 roku prowadzi program "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Słowa prezentera łamią serce.

- Pawełku, Króliku, Przyjacielu Kochany!!! Tylko myśl, że jest Ci już teraz lepiej i że nie cierpisz, pozwala mi trochę mniej płakać... Jezuuu... przecież to jest niewyobrażalne... jak mamy funkcjonować bez Ciebie?! Bez Twojego uśmiechu, żartu, dobroci, bez Twoich poetyckich, oratorskich, dowcipnych tyrad, bez Twojego ciepła, czułości, bez naszych rozmów, spotkań i wspólnych wyjazdów ... Nie wiem, jak to wszystko ogarnąć, jak się z Twoim odejściem pogodzić... Jak sobie poradzić z tym, że Ciebie już nigdy nie będzie przy nas... i z tym, że Świat już zawsze będzie inny bez Królika! Bardzo płaczę, wręcz wyję po Tobie... będę bardzo tęsknił... Żegnaj Przyjacielu - napisał na Instagramie.

Katarzyna Zielińska, Anna Mucha i Kuba Wojewódzki ze smutkiem o Pawle Królikowskim

Wiele polskich gwiazd, artystów, aktorów i wokalistów wspomina dzisiaj Pawła Królikowskiego. Żegnają go zarówno na swoich profilach w mediach społecznościowych, jak i w komentarzach na profilu rodziny zmarłego.

- Żegnaj Pawle. Zabrakło dzisiaj na zawsze Twojego uśmiechu. To bardzo smutny czas. Dziękuję za wspólne chwile. R.I.P. - napisała na Instagramie Katarzyna Zielińska.

- Poznać ciebie to był wielki zaszczyt i przyjemność. Zawsze brakowało czasu. Niestety już nie zdążę na kawę z tobą. Ale ja wierzę, że nasze energie się spotkają. Kto wie, może za jakiś czas w innym zakątku świata rozpoznam cię w czyimś geście, w czyimś oku lub wyczuję twoją energię. Spokojnej podróży Pawle - napisał Michał Piróg.

- Dziś rano odszedł od nas Paweł Królikowski. Miałam zaszczyt współpracować z nim przez wiele lat. Paweł był wizjonerem. Miał niesamowitą energię życiową, którą zarażał innych. Miał charyzmę lidera. Myślał o innych. Potrafił być bezkompromisowy. A jednocześnie miał ogromne poczucie humoru. Tak wiele wyzwań było jeszcze przed nim... Choroba nie pozwoliła mu na kontynuowanie tego, co planował. Dużo dużo za wcześnie... Serce pęka. Pawle! Do zobaczenia w lepszym świecie - opisała smutna Małgorzata Kożuchowska.

Kuba Wojewódzki również opublikował fotografię z Pawłem Królikowskim. Dziennikarz wielokrotnie gościł go w swoim programie.

- Mówiłeś żeby w mediach nigdy nie stracić tajemnicy... Będę to zawsze pamiętał - napisał.

Pawła Królikowskiego wspominają przyjaciele, którzy razem z nich pracowali na planie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Smutne pożegnanie opublikował Maciej Dowbor, prowadzący programu.

- Żegnaj Królik. To nie tak miało być!!! Mieliśmy parę tematów do dokończenia... Już nie dasz mi się przejechać swoim pickupem, nie dokończysz historii o tym, jak robiłeś Truskawkowe Studio, a poza tym komu teraz będę podkradał ciastka z garderoby?? - napisał Maciej Dowbor.

- Właśnie zeszłam ze sceny, a tu taka wiadomość... Nie ma i nie będzie drugiego takiego, jak Ty. Widząc choćby tutaj, dla ilu z nas uczyniłeś totalną pustkę... Na zawsze w naszych sercach... Ogromne wyrazy współczucia dla Rodziny - dodała jego żona, Joanna Koroniewska-Dowbor.

Swoje kondolencje zamieściła również Anna Mucha. Aktorka opublikowała zdjęcie, na którym pozuje razem z aktorem i jego synem, Antkiem Królikowskim.

- Strasznie smutno... smutniej bez Ciebie...

Wśród gwiazd żegnających aktora są Agnieszka Dygant, Joanna Liszowska, Barbara Kurdej-Szatan, Anna Dereszowska, Olga Frycz, Katarzyna Zielińska i wielu innych. Słowa kondolencji przekazują także stacje telewizyjne, Polsat i TVP, w których przez wiele lat pojawiał się Paweł Królikowski.

My również pragniemy przekazać rodzinie i bliskim szczere wyrazy współczucia.

RadioZET.pl/PCh