Obserwuj w Google News

Weź udział w Wings for Life World Run już 7 maja. Zapisać możesz się nawet w dniu biegu!

Artykuł promocyjny
2 min. czytania
04.05.2023 15:13
Zareaguj Reakcja

Już 7 maja cały świat pobiegnie dla tych, którzy nie mogą. Bijący rekordy popularności charytatywny bieg Wings for Life World Run, w którym udział może wziąć każdy, wystartuje punktualnie o godz. 13:00. Chcesz być jego częścią i wesprzeć ważny cel? Do startu w Polsce szykuje się już ponad 12 tysięcy osób, a liczba uczestników cały czas rośnie. Dołączyć do największego biegu na świecie można nawet trzy godziny przed startem. Na Wings for Life World Run zaprasza Radio ZET.

Wings for life World Run
fot. mat. prasowe

Wings for Life World Run odbędzie się już po raz dziesiąty. Największy bieg świata ma jeden cel – pomóc w powrocie do sprawności osobom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym. Podczas tego wyścigu każdy wygrywa, a 100 procent opłat startowych uczestników wspiera badania Fundacji Wings for Life, która gromadziła już 38,3 miliona euro na projekty badawcze i testy kliniczne. W wydarzeniu mają prawo wziąć udział wszyscy, niezależnie od umiejętności i poziomu zaawansowania. Wspomóc szczytny cel mogą zarówno profesjonalni biegacze, jak i amatorzy czy osoby na wózkach.

Wings for Life World Run z Radiem ZET już 7 maja. Dołącz do największego biegu świata

Wings for Life World Run z Radiem ZET już 7 maja. Zapisać możesz się nawet w dniu biegu

Bieg Flagowy 10. edycji Wings for Life World Run rozpocznie się 7 maja o godz. 13:00 w Poznaniu. Na starcie pojawi się komplet 8000 uczestników, których ścigać będzie samochód z Adamem Małyszem za kierownicą, wyruszając za nimi 30 minut po starcie. Miejsca na poznański bieg wyprzedały się w zaledwie 2,5 godziny, co jest globalnym rekordem.

Wings for Life World Run to jednak nie tylko Bieg Flagowy w Poznaniu. O tej samej porze wystartują również indywidualne i grupowe biegi z Aplikacją, do których można zarejestrować się nawet trzy godziny przed startem. Rejestracja do biegu jest dostępna na stronie wingsforlifeworldrun.com. Aktualnie na liście lokalizacji jest 15 polskich miast: Wrocław, Namysłów, Siekierczyn, Gryfice, Opole, Radomsko, Kalety, Grodzisk Mazowiecki, Opoczno Łódzkie, Zabrze, Warszawa, Wyszków, Ostrów Mazowiecka, Mikołajki, Lubartów.

Wings for life World Run
fot. mat. prasowe

Oficjalną aplikację można pobrać ze sklepu Google Play lub App Store. Aplikacja dokona pomiaru dystansu i sklasyfikuje Twój wynik w globalnym rankingu. Dzięki specjalnemu audio-show i rozbudowanym funkcjonalnościom każdy uczestnik może liczyć na ogromne emocje. W polskiej wersji aplikacji usłyszymy komentatora sportowego Tomasz Zimocha, występującego w roli motywatora oraz legendę skoków narciarskich Adama Małysza, który swoim głosem będzie „ścigać” uczestników App Run.

 Wydaje mi się, że kluczem do sukcesu Wings for Life World Run jest jego charytatywna misja i wyjątkowy format. Lokalizacja biegu, pogoda, czy pokonany dystans nie mają znaczenia, bo całemu światu w dniu startu przyświeca tylko jeden cel – pomoc tym, którzy jeszcze biegać nie mogą. Poczucie jedności i świadomość, że setki tysięcy osób biegnie, spaceruje lub jedzie na wózku razem z Tobą, w tym samym czasie, na całej kuli ziemskiej, jest czymś absolutnie unikalnym! – mówi dyrektor sportowy biegu w Polsce, Paweł Januszewski.

Globalna transmisja z polskim komentarzem będzie dostępna 7 maja od godz. 12:45 na stronie internetowej wingsforlifeworldrun.com lub darmowej platformie Red Bull TV.

Wings for life World Run
fot. mat. prasowe