Obserwuj w Google News

Wings for Life World Run z Radiem ZET już 7 maja. Dołącz do największego biegu świata

Artykuł promocyjny
2 min. czytania
02.05.2023 12:27
Zareaguj Reakcja

10. edycję Wings for Life World Run, czyli charytatywnego wydarzenia u z myślą o tych, którzy nie mogą, zaplanowano na 7 maja o godz. 13:00. Największy bieg świata odbędzie się w Poznaniu i przynajmniej 14 innych miastach, gdzie zostaną zorganizowane biegi z aplikacją. Niezależnie od pokonanego dystansu, każdy uczestnik przekroczy metę. Chcesz dołączyć? Zarejestruj się na oficjalnej stronie. Na Wings for Life World Run zaprasza Radio ZET.

Wings for Life World Run Poznań
fot. mat. prasowe / Marcin Kin

Wings for Life World Run odbędzie się już po raz dziesiąty. Największy bieg świata ma jeden cel – pomóc w powrocie do sprawności osobom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym. Podczas tego wyścigu każdy wygrywa, a 100 procent opłat startowych uczestników wspiera badania Fundacji Wings for Life. W wydarzeniu mają prawo wziąć udział wszyscy, niezależnie od umiejętności i poziomu zaawansowania. Wspomóc szczytny cel mogą zarówno profesjonalni biegacze, jak i amatorzy czy osoby na wózkach.

Wings for Life World Run już 7 maja

Bieg Flagowy 10. edycji Wings for Life World Run rozpocznie się 7 maja o godz. 13:00 w Poznaniu. Na starcie pojawi się komplet 8000 uczestników, których ścigać będzie samochód z Adamem Małyszem za kierownicą, wyruszając za nimi 30 minut po starcie.

Bieg w Poznaniu rozpocznie się na pl. św. Marka. Zawodnicy przebiegną przez główne wejście Międzynarodowych Targów Poznańskich, od strony ul. Głogowskiej. Dalej skierują się na Most Dworcowy i pokonają Rondo Starołęka, które wyznaczy pierwsze 5 km biegu. Pełna trasa dostępna jest tutaj.

Wings for Life World Run Poznań trasa biegu
fot. mat. Prasowe

W 14 innych miastach w Polsce wystartują Grupowe Biegi z Aplikacją, do których można zarejestrować się aż do dnia startu. Ich uczestnicy rywalizują z biegaczami z Biegów Flagowych w ramach jednego, globalnego rankingu. Rozbudowana aplikacja zapewni każdemu uczestnikowi ogromne emocje. Wszystko dzięki specjalnemu audio-show i szeregu funkcjonalności. W polskiej wersji aplikacji usłyszymy komentatora sportowego Tomasz Zimocha, występującego w roli motywatora oraz legendę skoków narciarskich Adama Małysza, który swoim głosem będzie „ścigać” uczestników App Run. Dodatkowo biegacze usłyszą także Ambasadorów Wings for Life World Run: II Wicemiss Świata na Wózku Annę Płoszyńską, kierowcę rajdowego Kubę Przygońskiego, oraz Para-kolarskiego Mistrza Świata Arkadiusza Skrzypińskiego.

Wszystkie lokalizacje, formularz rejestracyjny i szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Wings for Life World Run Adam Małysz
fot. mat. prasowe / Marcin Kin