Obserwuj w Google News

The Kolors z hitem wakacji? „ITALODISCO” brzmi jak prawdziwy przebój lata!

2 min. czytania
05.07.2023 14:26
Zareaguj Reakcja

„ITALODISCO” The Kolors będzie przebojem tegorocznych wakacji? Przekonamy się wkrótce. Słuchacze Radia ZET mogą już słuchać na naszej antenie utworu jednego z obecnie najpopularniejszych włoskich zespołów. Kim są członkowie grupy i jaka jest historia The Kolors?

The Kolors
fot. mat. prasowe

The Kolors zrobią międzynarodową karierę? Cieszący się dużą popularnością w rodzimych Włoszech zespół właśnie stoi przed szansą na swój pierwszy europejski przebój. „ITALODISCO” to gorąca nowość na antenie Radia ZET, na którą już można głosować na naszej Plus/Minus Liście!

Redakcja poleca

The Kolors i „ITALODISCO”. Co to za zespół i kim są członkowie?

The Kolors to pop-rockowy zespół, którego początki sięgają 2009 roku. Obecnie tworzą go wokalista Antonio "Stash" Fiordispino, perkusista Alex Fiordispino i basista Dario Iaculli.

Grupa początkowo występowała w mediolańskim klubie Le Scimmie, a niedługo później miała okazję supportować koncerty m.in. Paolo Nutiniego, Gossip czy Hurts. W 2014 roku The Kolors zaprezentowali swój debiutancki album „I Want”, ale wielka popularność przyszła dopiero rok później, kiedy formacja wygrała jeden z najpopularniejszych włoskich talent show, czyli „Amici di Maria De Filippi”. Włosi wydali utwór „Everytime”, który znalazł się w pierwszej dziesiątce oficjalnej listy przebojów we Włoszech i pokrył się platyną, a krążek „Out” sprzedał się w ponad 200 tysiącach egzemplarzy.

W 2017 roku The Kolors nawiązali międzynarodową współpracę z popularnym amerykańskim raperem Gucci Mane’em. Wspólnie z nim i zespołem Daddy's Groove nagrali piosenkę „What Happened Last Night?”.

Rok później grupa po raz pierwszy wzięła udział w Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo, jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń w kraju. Zaprezentowali tam utwór „Frida (mai, mai, mai)”, swoją pierwszą piosenkę nagraną w całości w języku włoskim. Zajęli ostatecznie 9. miejsce.

Na przestrzeni lat zespół współpracował z popularnymi włoskimi artystami, m.in. J-Ax, Gué Pequeno, Lorenzo Fragola i Elodie, z którą muzycy nagrali przebój „Pensare male”. Wkrótce wydali kolejny hit zatytułowany „Cabriolet Panorama”.

Obecnie The Kolors podbijają Włochy singlem „ITALODISCO”, a już wkrótce taneczny utwór może zrobić furorę również w Polsce.

The Kolors
fot. mat. prasowe