Obserwuj w Google News

Kolejny odcinek "Seniora Chatka dla 4-latka" z Kubą Olszewskim. Włącz TV Puls w sobotę o 8:55

2 min. czytania
21.04.2023 13:44
Zareaguj Reakcja

Przed nami kolejny odcinek reality show „Seniora Chatka dla 4-latka” w TV Puls. Ośmioro seniorów i grupa przedszkolaków spędzą ze sobą sześć tygodni. Jak wpłynie to na ich życie? W najbliższym odcinku programu po raz kolejny pojawi się Kuba Olszewski z Radia ZET w roli współprowadzącego. Tym razem widzowie zobaczą zmagania uczestników podczas talent show, a także lekcji sztuki garncarskiej czy pieczenia ciasteczek.

Seniora Chatka dla 4latka Kuba Olszewski Radio ZET
fot. mat. prasowe

„Seniora Chatka dla 4-latka” to polska wersja „Old People’s Home for 4 Year Olds”, czyli cyklu dokumentalnego zrealizowanego w 2017 roku dla brytyjskiego Channel 4. Format otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in. International Emmy Award, Broadcast Award i Realscreen Awards. To nie tylko reality show, ale także międzypokoleniowy projekt społeczny z udziałem osamotnionych seniorów z domu spokojnej starości i czterolatków.

Kuba Olszewski z Radia ZET w "Seniora Chatka dla 4-latka" w TV Puls

Kuba Olszewski, który na co dzień prowadzi niedzielną audycję „Co na pierwsze, co na drugie” w Radiu ZET, nie ukrywa, że bycie częścią tego reality show sprawiło mu ogromną radość.

 To nie jest "normalne" reality show. To projekt społeczny, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Prawdziwe emocje dwóch skrajnie odmiennych pokoleń, które - jak zobaczymy na ekranie - mogą osiągnąć niesamowite porozumienie, a wręcz nawiązać szczerą przyjaźń! Każdy z uczestników programu mówił, że znajomości z programu na pewno przetrwają. Możliwość ich poznania i to, że mogłem być na planie "Chatki" było naprawdę wielką przyjemnością. Nie mogę doczekać się efektów na ekranie – mówi dziennikarz o programie, którego premiera odbyła się 12 marca.

W najbliższym odcinku seniorzy przekonają się, że nawet po zakończeniu kariery zawodowej i ograniczeń fizycznych wciąż są bardzo ważni oraz potrzebni, a dzięki doświadczeniu przeżytego życia mogą pomóc kolejnym pokoleniom. Uczestnicy programu wezmą udział w talent show, a także spróbują swoich sił w lekcji sztuki garncarskiej i pieczenia ciasteczek.

Bohaterami reality show „Seniora Chatka dla 4-latka” Alicja, Barbara, dwie Hanie, dwie Krysie, pan Mieczysław i pan Kazimierz oraz ich mali przyjaciele. Program analizuje zachowanie starszych uczestników i bada, jak kontakt z dziećmi, wpływa na poprawę ich zdrowia fizycznego i psychicznego.

Premiera odcinka już w sobotę, 22 kwietnia o godz. 8:55 w TV Puls. Powtórka w niedzielę o godz. 06:55.