Obserwuj w Google News

Kwiat Jabłoni z nowym singlem w Radiu ZET. Chcą zacząć wszystko "Od nowa"?

3 min. czytania
06.07.2023 13:00
Zareaguj Reakcja

Kwiat Jabłoni powrócił z zupełnie nowym singlem „Od nowa”. Premiera utworu zwiastującego kolejny album zespołu odbyła się w czwartek po godz. 12:00 na antenie Radia ZET. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie byli gośćmi audycji „Upalne Granie”, gdzie opowiedzieli o swojej nowej piosence.

Kwiat Jabłoni Radio ZET
fot. Radio ZET

Kwiat Jabłoni odkrył pierwszą kartę swojego trzeciego już albumu. O nowym singlu „Od nowa” zespół opowiedział osobiście w programie Agnieszki Kołodziejskiej.

Redakcja poleca

Kwiat Jabłoni i nowy singiel „Od nowa”. Premiera w Radiu ZET

„Od nowa” to opowieść o powrocie do początków i pragnieniu wymazania z naszej przeszłości tego, co trudne i złe. Najnowszy utwór Kwiatu Jabłoni, w którym nie brakuje charakterystycznych dla zespołu mandoliny, fortepianu i gitary akustycznej, nawiązuje do utartych schematów i przyzwyczajeń wpływających na aktualne relacje międzyludzkie.

- Jedną z trudności związanych z życiem jest to, że nie da się cofnąć czasu. Jak się coś zrobi albo się czegoś nie zrobi, to trudno sprawić, żeby w naszych głowach pozostało wspomnienie niezgodne z przeszłością (pewnie się tak da, ale jest to trudne i nie o tym jest ta piosenka). “Od nowa” opowiada o tym, że jednak chcielibyśmy umieć cofać czas. Chcielibyśmy zawczasu naprawiać relacje, wymazywać stereotypy i unieważniać niesprawiedliwe oskarżenia. Może z niektórymi sprawami byłoby nam łatwiej, gdybyśmy mogli zacząć z białą kartą - mówi Jacek.

- Rzeczywistość ostatnich lat przygniotła nas strasznymi obrazami, skrajnymi podziałami i niepokojącym biegiem zdarzeń, o których śpiewamy w naszej nowej piosence. Jednocześnie “Od nowa” wydaje się nam traktować o nadziei, a żywiołowy muzyczny charakter być może pomaga tę nadzieję poczuć. Jesteśmy ogromnie ciekawi reakcji słuchaczy i ich skojarzeń z masą obrazów, które przytaczamy w piosence jak i w przeładowanym symbolami teledysku autorstwa Wiktora Ejryszewa, w którym próbujemy opowiedzieć o pewnego rodzaju cofaniu się w czasie do zera - dodaje Kasia.

W trakcie wizyty w Radiu ZET Kwiat Jabłoni przyznał, że to właśnie nad trzecim albumem pracowali najdłużej w swojej dotychczasowej karierze. Kiedy ukaże się płyta? Na ten moment Kasia i Jacek nie zdradzili premiery krążka. Jak będzie wyglądać ich tegoroczne lato?

Będziemy dopieszczać płytę. W zeszłe wakacje i w ogóle przez cały rok graliśmy bardzo dużo. To był dla nas intensywny sezon koncertowy, gdzie się skupialiśmy na promowaniu tego co do tej pory wydaliśmy. Mamy taki oryginalny pomysł, żeby w te wakacje wyjechać gdzieś na wakacje. Po prostu odpoczniemy, ale też dokończymy płytę.

Po wakacjach zespół wyruszy w swoją pierwszą halową trasę koncertową, której patronem medialnym będzie Radio ZET. Tournee wystartuje 4 listopada w Szczecinie.

Trasa koncertowa Kwiatu Jabłoni. Słuchaj Radia ZET i wygraj bilety na koncerty

W najnowszym singlu „Od nowa” Kwiat Jabłoni po raz kolejny komentuje rzeczywistość w szczery i wrażliwy sposób. Kasia i Jacek przyznają, że chcieliby pozbyć się ze swojej przeszłości negatywnych rzeczy. Czy chcieliby jednak cofnąć się w czasie?

Cofnęłabym się do przedszkola, bo to był bardzo szczęśliwy czas w moim życiu. Ale generalnie nie chciałabym cofać czasu. Bardzo dobrze mi w tym miejscu, w którym jestem. Do czego m.in. nawiązujemy trochę w tej piosence, to to, że w ostatnich latach wydarzyło się dużo trudnych rzeczy w Polsce i na świecie, które bardzo chętnie byśmy cofnęli – mówi Kasia.

Mam takie ostatnio przemyślenia, że bardzo dobrze się czuję z tym, w jakim jestem teraz miejscu ze swoją świadomością, ze swoim myśleniem o świecie. Nie chciałbym wrócić do momentu, kiedy byłem w liceum – dodaje Jacek.