Obserwuj w Google News

Zapłacimy więcej za HBO Max? Znamy nowe stawki

2 min. czytania
16.06.2023 09:56
Zareaguj Reakcja

Rosną ceny HBO Max w Europie. To nie wszystko! Po ważnych zmianach, które w ostatnim czasie zaszły w warunkach korzystania z platformy Netflix, użytkownicy platformy streamingowej HBO dostali ważne maile. Czy kolejna platforma zdecyduje się na wprowadzenie ograniczeń dotyczących współdzielenia kont?

Zmiany w HBO Max. Polacy muszą przygotować się na najgorsze
fot. Shutterstock/nikkimeel

HBO Max podnosi ceny usług w krajach europejskich. Portal Wirtualnemedia.pl informuje, że od 13 lipca w części Europy wzrośnie koszt użytkowania platformy streamingowej. W Finlandii i Hiszpanii za oglądanie trzeba będzie zapłacić 9,99, czyli o 1 euro więcej niż dotychczas. Podobnie będzie w Portugalii, gdzie subskrypcja HBO Max będzie kosztowała 7,99. W Bułgarii cena wzrośnie o 2 euro i będzie wynosiła 6,99. Podwyżki nie ominą też Szwecji, Norwegii i Danii. A co z Polską?

Na razie nie ma żadnych informacji o planowanych podwyżkach cen w naszym kraju. Nie jest wykluczone, że polscy użytkownicy także powinni przygotować się na wzrost kosztów związanych z korzystaniem z serwisu.

HBO Max rozsyła ważne maile

Netflix wprowadził niedawno ważne zmiany w regulaminie, które dotyczyły dodatkowych opłat za współdzielenie kont. Dzielenie się subskrypcją z bliskimi spoza naszego gospodarstwa domowego wciąż jest możliwe, tylko że kosztuje więcej.

W związku z decyzją streamingowego giganta, użytkownicy innych platform zaczęli zastanawiać się, czy ich także dotkną podobne zmiany. Ci, którzy korzystają z HBO Max, zaczęli dostawać maile, dotyczące regulaminu.

Na szczęście okazuje się, że nie mają czym się martwić. Nie sposób nie odnieść wrażenia, że wspomniane wiadomości są nawiązaniem do decyzji Netfliksa. Z treści maili użytkownicy dowiadują się, jakie punkty regulaminu mogą ich nie obowiązywać.

Dokonaliśmy przeglądu naszych Warunków Korzystania i chcielibyśmy poinformować Cię, że niektóre ich postanowienia nie będą miały do Ciebie zastosowania i nie będziesz zobowiązany do ich przestrzegania - czytamy w wiadomości.

W wiadomościach znajduje się hiperłącze, przekierowujące do strony z dokumentem, w którym wymienione są postanowienia, których HBO Max zobowiązuje się nie wykonywać „wobec lub przeciwko użytkownikom” w całości lub części.

„Możemy ograniczyć maksymalną liczbę Upoważnionych Użytkowników, których Użytkownik może dodać albo którzy będą mogli jednocześnie korzystać z Platformy. Upoważnionymi Użytkownikami mogą być tylko członkowie najbliższej rodziny albo gospodarstwa domowego” – brzmi jeden z zapisów.

Inny mówi o metodach płatności i rezygnacji z subskrypcji. W tym przypadku również HBO Max może pójść użytkownikom na rękę.

„Jeżeli wskazana przez Użytkownika Metoda płatności wygaśnie, a Użytkownik nie zaktualizuje swojej Metody płatności albo nie anuluje skutecznie Subskrypcji przed jej dniem odnowienia, Użytkownik upoważnia nas bezpośrednio lub poprzez Usługę płatniczą do dalszego naliczania opłat i będzie zobowiązany do pokrycia wszelkich zaległych kwot. Jeżeli prawidłowa Metoda płatności nie zostanie aktywowana na Koncie HBO Max Użytkownika w przypadającym terminie płatności, możemy zawiesić albo anulować Subskrypcję Użytkownika”

Wygląda na to, że podczas gdy Netflix postanowił ograniczyć swobodę subskrybentów, HBO Max wybrało inny kierunek. Być może w ten sposób platforma uniknie kontrowersji, pomimo tego, że już teraz w wielu krajach decyduje się na podwyższenie kosztów użytkowania.

Źródła: RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl