Obserwuj w Google News

„Zakazany owoc” znika z ekranów. TVP stawia na kolejny turecki hit

2 min. czytania
10.07.2024 19:23

Tureckie seriale to prawdziwy fenomen ostatnich lat. Wśród tytułów, które podbiły serca polskich widzów jest m.in. „Zakazany owoc”. Produkcja opowiadająca o losach Yildiz i Ender nieubłaganie zmierza już jednak ku końcowi. Jeszcze w tym miesiącu na ekranach pojawi się ostatni odcinek, wieńczący historię bohaterek. Dla wszystkich tych, którzy lubią klimat seriali znad Bosforu mamy jednak dobre wieści. Już 18 lipca w telewizyjnej Dwójce  zadebiutuje nowa turecka produkcja – „Miłość i nadzieja”. Poznajcie szczegóły!

"Zakazany owoc"
fot. Materiały prasowe, TVP

„Zakazany owoc”. Finał serialu

Od kilku lat trwa prawdziwy boom na tureckie seriale. Wszystko zaczęło się niemal dekadę temu, kiedy na ekranach zadebiutowało „Wspaniałe stulecie”. Zrealizowana z rozmachem opowieść o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego i jego miłości do pięknej Roksolany zachwyciła polskich widzów, przecierając szlaki kolejnym produkcjom, zrealizowanym w tym kraju.

W kolejnych latach widzowie z ciekawością śledzili losy bohaterów takich seriali, jak: „Zranione ptaki”, „Złoty chłopak”, czy „Dziedzictwo”. Sporą popularnością cieszy się także „Zakazany owoc”. Produkcja, która zadebiutowała w TVP w 2022 roku, wciąż przyciąga przed ekrany rzeszę widzów, zgłębiających przewrotne losy sióstr Yildiz i Zeynep, a później także Ender. Turecki hit powoli dobiega jednak końca. W środę 17 lipca Telewizja Polska wyemituje wielki finał serialu, w którym rozstrzygną się losy głównych postaci.

Quiz: Quiz. Rozpoznaj postacie z tureckich seriali. 10/10 i zostaniesz sułtanem

Materiały prasowe/Tims Productions
1/10 Zdjęcie pochodzi z serialu "Wspaniałe stulecie". Jak nazywa się ta postać?

„Miłość i nadzieja” zastąpi „Zakazany owoc”

Koniec „Zakazanego owocu” nie oznacza jednak wcale, że tureckie seriale zupełnie znikną z ramówki stacji. Z informacji przekazanych przez TVP wynika, że już 18 lipca w telewizyjnej Dwójce zadebiutuje kolejna produkcja znad Bosforu. Serial „Miłość i nadzieja” („Ask ve umut”), bo tak brzmi tytuł zapowiadanej nowości, będzie emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 17:15.

„Osiemnastoletnia Zeynep mieszka z matką w niewielkim mieście i marzy o przeprowadzce do Stambułu. Marzenie to ma się ziścić gdy Zeynep dzięki swym zdolnościom i pracowitości dostaje się z rewelacyjnym wynikiem na Wydział Prawa Uniwersytetu Stambulskiego. Dziewczyna szykuje się do wyjazdu, żegna się z przyjaciółmi nie wiedząc, że tymczasem jej matka Gonul popada w tarapaty i zostaje aresztowana. Zanim zabierze ją policja, Gonul zdąży napisać do córki list, w którym przedstawia nieprawdziwy powód swojego zniknięcia. Jednocześnie prosi swego dawnego kochanka i biologicznego ojca Zeynep, Bulenta, żeby zaopiekował się dziewczyną.” – brzmi oficjalny opis serialu.

W produkcji wystąpią: Eda Baslamisli, Cayiroglu Mine, Esen Arda, Dinckol Hakan oraz Demircan Zafer.

Materiały prasowe, TVP
fot. Materiały prasowe, TVP

Źródło: Radio ZET/TVP

Nie przegap